Lekesiz Bir Cilt İçin Karbonat Maskeleri

Yazar Yorum Yap 5.165
Lekesiz Bir Cilt İçin Karbonat Maskeleri

Karbonat Maskeleri

Karbonat cilt için oldukça yararlıdır. Karbonatın içerisinde zararlı olmayan birçok vitamin ve mineral vardır. Karbonat cildinizde oluşan ölü derileri temizlemek amacıyla oldukça etkilidir. Ayrıca yeni hücrelerin oluşmasına da oldukça etkilidir. Doğal ve sağlıklı olan karbonat rahatlıkla maske yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle kadınların çok tercih ettiği bir maske çeşididir.

Cilt lekeleri için de karbonat etkili bir tedavi yöntemidir. Yeni hücrelerin oluşmasında karbonatın görevi çok büyüktür. Yeni hücreler oluşurken karbonat lekeleri temizleme görevi görür. Sadece bunlarla kalmayıp karbonat sivilce ve cilt kızarıklıklarına karşı da etkisi vardır.

Karbonatın Cilde Faydaları

Karbonat içerisinde tamamen doğal vitamin, mineral bulunduğu için cildinize zarar verecek hiçbir kimyasal yoktur korkmadan cildinize  maske olarak kullanabilirsiniz.

Cildinize oluşan lekeleri temizlemek de oldukça etkilidir. Cildinizi yumuşatarak ve gevşetme görevi vardır.

Karbonat maskesi cildinize peeling etkisi yaparak ölü derilerin ve lekelerin temizlenmesine oldukça katkı sağlayacaktır.

Cildinizde yağlanma sorunu yaşıyorsanız karbonat sayesinde aşırı yağlanmanın önüne geçmiş olacaksınız. Sivilce oluşumunu önlemekte oldukça yararlıdır.

Cilt Lekeleri İçin Etkili Maya Ve Karbonat Maskesi

Bir kasenin içine 1 çay kaşığı mayayı koyun, bunun üzerine 1 çay kaşıpı karbonat ekleyin daha sonra az miktarda su damlatın. Bu koyduğunuz malzemeleri krem kıvamını alacak şekilde iyice karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi göz ve dudak  bölgesine temas etmeyecek şekilde özellik lekelerin bulunduğu bölgeye ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kez düzenli olarak yapmanız önerilir. Düzenli olarak kullanıldığında bu maske gözenekleri temizleme ve lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Leke Temizleyici, Gözenek Sıkılaştırıcı Karbonat ve Portakal Maskesi

Bu maskeyi yapmadan öncelikle yüzünüzü ılık su ile iyice temizlemeniz gerekir. Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı karbonatı koyun daha sonra bunun üzerine 1 yemek kaşığı portakal suyuna da ekleyin krem kıvamı alıncaya kadar karıştırın. Yeterince kıvama gelen bu karışımı özellikle lekelerin olduğu bölgeye ve yüzünüze sürün. Daha sonra 20 dakika maskeyi yüzünüzde bekletin. Bekledikten sonra ılık su ile maskeyi yüzünüzden temizleyebilirsiniz. Bu maskede karbonat yüzünüzde bulunan lekeleri temizleme görevi görürken portakal suyu ise gözeneklerinizi  sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Lekeleri Temizleyen Peeling

Bir kasenin içine 2 çay kaşığı yoğurt, yarım çay kaşığı karbonat, 3 damla limon suyu ve son olarak yarım çay kaşığı şekeri de ilave edin daha sonları bu malzemeleri iyice karıştırın. Yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ve temizleyin. Daha sonra göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde özellikle lekelerin üzerine ve yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar gibi sürün. Yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin. Bu Peeling lekelerinizi temizlemek için oldukça etkili olacaktır ve cildinizin temizleyip ferahlık kazanmasını sağlayacaktır.

 

Etiketler