Locoderm Krem Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 3.960
Locoderm Krem Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı

Locoderm cilt enfeksiyon ve hastalıklarının tedavisinden kullanılan çok etkili bir antiseptik ve antibiyotik kremdir. Özellikle enfeksiyonlu bölgenin hızlı tedavisine ve iyileşmesine yardımcı olur. Locoderm basur hastalığının tedavisi için de kullanılır ancak bu alandaki kullanımı çok yaygın değildir.

Locoderm Ne İşe Yarar?

Locoderm, antibiyotikler olarak bilinen ilaç sınıfına aittir. Bazı bakteri türlerinin neden olduğu çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu tür enfeksiyonlar, yanıklara veya ikincil enfeksiyonlar (cilt yaralandıktan sonra gelişen enfeksiyonlar) içerebilir. Bu ilacın belirli bir markası, tüm formlarda mevcut olmayabilir veya burada tartışılan tüm koşullar için onaylanmış olabilir. Ayrıca, bu ilaçların bazı formları genel olarak tavsiye edilen veya uygulaması yapılan her türde rahatsızlık için kullanılamaz. Locoderm krem vitiligo hastalığı için de doktorlar tarafından kullanılır.

Locoderm Yan Etkileri Nelerdir?

Locoderm kremin bazı yan etkileri olabilir. Esas olarak yan etki normal dozlarda alındığında bir ilaca gösterilen istenmeyen bir yanıttır. Yan etkiler hafif veya şiddetli, geçici veya kalıcı olabilir. Locoderm kremin yan etkileri bu ilacı alan herkes tarafından deneyimlenmemektedir. Yan etkilerden endişe ediyorsanız, bu ilacın risk ve yararlarını doktorunuzla görüşün. Aşağıdaki yan etkiler, bu ilacı alan kişilerin en az% 1’i tarafından rapor edilmiştir. Bu yan etkilerin çoğu yönetilebilir ve bazıları zamanla kendi başına gidebilir.

  • Kızarıklık, şişme, kızarıklık ve / veya kaşıntı dahil olmak üzere uygulama yerinde alerjik reaksiyon
  • Uygulama alanında hafif tahriş
  • Ağrı (sadece derin bacak ülserlerine ilaç uygulandığında)

Bazı insanlar listelenenlerden başka yan etkiler yaşayabilir. Bu ilacı kullanırken sizi endişelendiren herhangi bir semptom fark ederseniz, doktorunuza danışın. Bir ilacı kullanmaya başlamadan önce, doktorunuza, sahip olduğunuz herhangi bir tıbbi durum veya alerjisi, aldığınız ilaçları, hamileyseniz veya emziriyorsanız ve sağlığınız ile ilgili diğer önemli bilgileri bildirdiğinizden emin olun. Bu faktörler, bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini etkileyebilir.

Organizmanın aşırı büyümesi: Cilde uygulanan antibiyotiklerin kullanımı zaman zaman antibiyotik tarafından öldürülmeyen organizmalarda aşırı büyümeye izin verir. Enfeksiyon birkaç gün içinde iyileşmezse veya herhangi bir zamanda kötüleşirse, doktorunuza başvurun.

Locoderm Nasıl Kullanılır?

Locoderm muadili diğer kremler gibi kullanırken şikayet konusu bölge veya enfeksiyon temizlenene kadar etkilenen alana günde 3 veya 4 kez az miktarda uygulamak gerekir. Doktorunuz sizi lezyonu bir gazlı bezle kapatmaya yöneltmişse, ilacı günde sadece 1 veya 2 kez uygulamak da söz konusu olabilir. Şayet ilaç yüze uygulanıyorsa bu durumda kesinlikle gözlerden kaçının. Diğer yandan kişinin vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz burada listelenenlerden farklı bir doz önerdiyse, doktorunuza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin. Locoderm kremi ilacı doktorunuzun belirttiği şekilde kullanmanız önemlidir. Bu ilacı kullanmayı unutursanız, hatırladığınız anda bunu uygulayın. Bir sonraki uygulamanız için kaçırılan dozu atlayın ve düzenli programınıza devam edin. Kaçırılanı telafi etmek için çift doz uygulamayın. Bir dozu kaçırdıktan sonra ne yapacağınızdan emin değilseniz, tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza başvurun. Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın ve çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın. Locoderm içindekiler itibariyle ciddi şekilde sağlığa zararlı maddeler içermemektedir.

Locoderm Kullarken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar?

Locoid krem kullananlar ve Locoderm krem kullananlar ilaçla ilgili tüm soru ve şüphelerini doktor ile paylaşmalıdır. İlacın kesin kanıtlanmamış olsa da uyuşturucu bağımlıların kullanımı için uygun olmadığına dair çalışmalar mevcuttur. Diğer yandan ilacı, sizinkiyle aynı semptomları olsa bile başka kimseye vermeyin. Doktorları reçete etmezse, bu ilacı kullanmaları zararlı olabilir.

Etiketler