Muz Maskesi İle Cildiniz Işık Saçsın

Yazar Yorum Yap 5.228
Muz Maskesi İle Cildiniz Işık Saçsın

Muz Maskesi

Muz evlerimizden eksik olmayan seve seve tükettiğimiz muzun insan vücuduna olan yararlarını saymakla bitiremeyiz. İçerisinde doğal olarak A vitamini, B vitamini, Potasyum daha daha bissürü vücuda yarar sağlayacak özellikleri mevcuttur.

Son zamanlarda özellikle kadınların daha çok tercih ettiği evde kolaylıkla yapılan doğal olarak birçok maskenin içinde bulunan cilde çok faydalı bir maskedir.

Muz içersinde bulunan zengin vitaminler, mineraller sayesinde maske olarak kullanıldığı sürece yüzde oluşan koyu renk lekeleri soldurur ve zamanla bu lekeleri yok etmek amacıyla oldukça yararı vardır. Muz cildiniz pürüzlü ise ve bu maskeyi yapıyorsanız bu pürüzleri yumuşatma işlemi görür.

Muz içerisinde bulunan zengin vitaminler ve minerallae sayesinde cildinizin yaşlanmasını geciktirir. Cildiniz kuru ise nemlendirici etki yaratır, ve aynı zaman da cildin renk tonunu açar. Ayrıca içerisinde olan B vitamini ile güneşten gelen ışınları cildinizde oluşabilecek yanmaları ve kırışıkları güneş ışınlarına karşı korur.

Muz sadece bu etkileri yapmakla kalmayıp yüzünüzde çıkan sivilceleri, siyah noktaları, lekeleri önlemek amacıyla tedavi yöntemi görür. Oluşan sivilceler icin pahalı kozmetik ürün almaya gidenler icin kozmetik ürün yerine muz ve bal almanız daha iyi olacaktır. Maddi anlamda kozmetik üründen daha hesaplı gelecektir. Tamamen doğal ve sağlıklı maskedir.

Yağlı ciltler icin muz maskesi fazla olan yağları emerek ve yağ seviyesini cildinize göre dengede tutma görevi görür ayrıca siyah noktaları temizlemek için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Kuru ciltler icin muz maskesi cildiniz çok kuru ise nemlendirmek ve canlandırmaya ihtiyacınız varsa muz içerisinde bulunan zengin vitaminler sayesinde cildinizi nemlendirme ve canlandırma etkisi yaratacaktır.

Cilt kuru olmasindan dolayı oluşan kırışıklıkları önlemek amacıyla oldukça faydalıdır. Muz maskesi ile cildiniz ışık saçsın evet muz maskesi cildiniz parmasina ve ışıldamasına yararlı olan en iyi yöntemlerden biridir. Düzenli olarak kullanıldığında zaten yüzümüzün renginin açıldığını fark edeceksiniz.

Işıldatan Muz Maskesi Yapımı

1 tane muzu alıp bir kasenin içinde ezin. Ezdikten sonra içine 1 çay kaşığı bal ilave edin ve bunları biraz karıştırdıktan sonra içine 1 çay kaşığı limon suyunuda ekleyin. Bunları iyice karıştırın. Önce yüzünüzü temizce sabun yardımıyla ile yıkayın ve durulayın. Daha sonra maskeyi dairel hareketlerle yüzünüze sürün, maskenin kıvamı yapışmasından dolayı saçınıza değdirmemeye dikkat edin.

Yüzünüze sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyip ılık suyla yıkayabilirsiniz. Eger bu maskeyi düzenli olarak haftada 2 kere uygularsanız yüzünüzde olan parlamayı göreceksiniz.

Alternatif Yüzünü Işıldatan Maske Yapımı

Yarım bir avokadoyu ve yarım muzu kasenin icinde koyup. Bu ikisini krem gibi olacak şekilde karıştırmaya devam edin. Yeterli krem kıvamına gelince gök ve dudağınıza değmeyecek şekilde yüzünüze sürün 15 dakika bekledikten sonra yüzünüze ılık suyla yıkayın. Ayda 1 kere bu tarifi yapabilirsiniz.

 

Etiketler