Myastenia Gravis Bitkisel Tedavisi

Yazar 1 Yorum 12.017
Myastenia Gravis Bitkisel Tedavisi

40 yaşın altındaki kadınlar ve 60 yaşın üzerindeki erkekler genellikle myastenia gravis’den etkilenir. Sinir uyarıları kaslara doğru iletilmediğinde, myastenia gravis oluşur. Gözler ve yüz kaslarının zayıflaması, sarkık göz kapakları, çift görme, solunum ve yutma sırasında güçlük myastenia gravis’in belirtilerinden bazılarıdır. Myastenia gravis bitkisel tedavisi ile bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Myasthenia Gravis için Evde Uygulayabileceğiniz 5 Çözüm

Zeytin Yağı

Biraz zeytinyağı alıp bir fincana ekleyin. Sonra pamuğu zeytinyağına batırarak rahatsızlıktan etkilenen alanlara uygulayın ve 10-15 dakika boyunca iyi masaj yapın.

zeytinyağı
zeytinyağı

Myastenia gravis’den kurtulmak için bunu her gün 2-3 defa yapmalısınız. Ayrıca, bir küvet suyunu ısıtabilir ve daha sonra 2-3 damla zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Bundan sonra her gün en az 2 kez duş alın.

Hindistancevizi Yağı

Pamuğa birkaç damla hindistancevizi yağı ilave edin. Daha sonra bu pamuğu, rahatsızlıktan etkilenen bölgeye hafifçe masaj yaparak uygulayın. Bunu duş aldıktan sonra her gün 3-4 defa yapın.

hindistan cevizi yağı
hindistan cevizi yağı

Ayrıca bir fincan içerisine biraz hindistancevizi yağı ekleyip, 5-10 dakika boyunca ısıtın. Ardından banyo suyuna bu hindistan cevizi yağını ekleyin ve rahatsızlıktan etkilenen alanları bununla yıkayın. Kısa bir süre içinde myastenia gravisden kurtulmanıza yardımcı olması için bunu her gün 2-3 defa yapmalısınız.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeğini iyice ezin. Sonra 2-3 çay kaşığı tozu bir bardak suya ilave edin ve iyice karıştırın. Daha sonra her gün 2-3 bardak bu sudan içebilirsiniz.

kabak çekirdeği
kabak çekirdeği

Badem

Badem yağı, myastenia gravis tedavisinde de kullanılabilir. Badem yağını pamuk yardımıyla etkilenen alanlara uygulayın. 5-10 dakika hafifçe masaj yapın ve bunu her gün 2-3 defa yapın.

badem
badem

Sarımsak

Çiğ sarımsak karanfilleri alın ve etkilenen alanlara uygulayın. En az 15 dakika boyunca iyice masaj yapın.

sarımsak
sarımsak

Ayrıca bazı sarımsak karanfilleri ezebilir ve tozunu suya ekleyebilirsiniz. Sonra iyice kaynatarak için. Myastenia gravis ile ilişkili ağrıdan kurtulmanıza yardımcı olması için her gün 2-3 fincan içmek faydalı olucaktır.

Myasthenia gravis rahatsızlığından kurtulmak o kadar da zor değildir ve yukarıda belirtilen bitkisel tedaviyi uygulayarak çok kısa sürede iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Etiketler
« Önceki konu
Sonraki konu »

1 Yorum

  1. Iyi aksamlar.ben Myasthenia gravis hastasiyim sag gözkApagim düsüyor bunun icin ne yapabilirim.tsklet