Noacne Krem Nasıl Kullanılır Faydaları Ve Fiyatı

Yazar Yorum Yap 12.033
Noacne Krem Nasıl Kullanılır Faydaları Ve Fiyatı

Noacne krem genellikle vücutta oluşan sivilcelerin ve aknelerin tedavi edilmesinde kullanılan bir ilaçtır. İlacın etken maddesini Tetrasiklin hidroklorür’dür. Tetrasiklin bakterilerin neden olduğu cilt üzerindeki enfeksiyonlara karşı mücadelede kullanılan çok etkili bir maddedir. Noacne krem deri üzerine uygulanmaktadır. Ayrıca bu alanda kullanılan kuvvetli bir antibiyotiktir.

Reçeteyle satılan ilaçlardan olan Noacne krem fiyatı oldukça makul bir seviyededir. Eczanelerden temin edilebildiğinden dolayı internet satışları mevcut değildir. İlaç doktor tavsiyesi ile sigorta güvencesi bulunanlar tarafından katkı payı ödenerek alınabilmektedir.

Noacne Kremin Faydaları Nelerdir?

Noacne kullananlar tedavi süreçlerinde Noacne kreminin oldukça başarılı sonuçlarını görmüşlerdir. Haricen cilt yüzeyinde oluşan sivilce tedavisinde tercih edilen bu krem devamlı kullanıldığında akne ve siyah nokta oluşumunu sonlandırmakta sivilcelerin ise yok edilmesine ve cildin pürüssüz güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Noacne Krem Nasıl Kullanılır?

Noacne krem haricen kullanılan bir deri ilacıdır. Noacne yorumları sayesinde ilacın kullanıcılara çok büyük katkı sağladığı gözlemlenmiştir. Noacne krem sivilceli bölgeye uygulanan bir kremdir. Ciltte yalnızca hasar gören bölgeye uygulanması tavsiye edilmektedir. Sivilceli dokuların kremi daha iyi içine alabilmeleri için elimizle ya da herhangi bir bez yardımıyla kremin emilimini gerçekleştirirsek daha etkili ve hızlı sonuçlar elde ederiz. İstendiği takdirde tedavisi amaçlanan bölge steril gazlı bezle kapatılabilir.

Doktor tavsiyesi farklı değilse günde 3 defa Noacne kremin cilde uygulanması başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. İlaç 2 haftada etkisini göstermekle birlikte kesin sonuç alınması için 6 haftalık bir kullanım süresi öngörülmüştür. Tedavi bir bütündür ve ilaç tamamen kullanılmadan tedavi sonlandırılmamalıdır. Aksi halde sivilcelerin ve siyah noktaların tekrar çıkmasına sebebiyet verilebilir.

Noacne Krem Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Noacne sivilce kremi de olarak bilinen bir kremdir. Noacne kremin kullanılması sırasında bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede yeni sivilcelerin türemesi önlenecek ve mevcut izlerin daha çabuk yok olması sağlanacaktır.

Noacne kremi kesinlikle açık yaralara uygulanmamalıdır. Açık yaraya uygulanan kremler yaranın daha fazla açılmasına ve iltihaplı dokuların oluşumuna neden olduğu için sivilcelerin yok edilmesinden ziyade yara izlerinin oluşmasına sebebiyet verecektir.

Noacne krem uygulanacak cilt yüzeyi krem sürülmeden önce su ve sabunla temizlenmeli ve strelize bir hale getirilmelidir. Noacne krem bakterilerin oluşumunu engelleyen bir krem olduğundan hasarlı bölgelerin temizliği büyük önem taşır. Gerek deri altı gerek deri üstü enfeksiyonlarında bakteri oluşumunu engellemenin en iyi yolu cildi zararlı ışınlardan korumak ve cildin yıpranmasının önüne geçmektir.

Siyah nokta da denen akne tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilen noacne krem iltihaplı ve akan sivilcelere uygulanmamalı bu ilacı kullanabilmek için sivilceler patlatılmamalıdır. Bu durum izlerin ve cilt derisinin tahriş olmasına ve istenen sonuçların elde edilememesine sebebiyet vermektedir.

Noacne Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

Güzel bir cilde kavuşmak ve sivilcelerinden, siyah noktalardan kurtulmak için Noacne merhem kullananlar ilacın yan etkisinin bulunup bulunmadığını merak etmektedir. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte her ilaçta olduğu gibi Noacne kremde de olası birtakım yan etkiler görülebilir. Böyle bir şikayetle karşılaşıldığında mutlaka doktora gitmek gerekmektedir.

Noacne kremin yaygın görülen yan etkileri; uygulandığı cilt yüzeyinde kuruluk, ilacın temas ettiği bölgede kaşınma hissi ve kızarıklıklardır. Bu tarz yan etkiler hijyen koşullarına dikkat etmemekten kaynaklanabileceği gibi alerjik birtakım kişisel sebeplerden de kaynaklanabilir.

Noacne kremin çok seyrek görülen yan etkileri ise; ciltte şişme, iltihaplanma ve irin şeklinde meydana gelen akıntılardır. Bu durumla karşılaşılan hastanın alerjisinden ziyade birtakım yanlış kullanımlar sebebiyle bu etkilerle karşılaştığı tahmin edilmektedir. Açık yaralarda kullanılan Noacne krem iltihaplara ve akıntılara sebep olmaktadır.  

Etiketler