Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı

Yazar Yorum Yap 3.628
Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı

Norlevo Ertesi Gün Hapı

Etkinliği sayesinde en fazla tercih edilen gebelik önleyici ilacı Norlevo ertesi gün hapı sayesinde özellikle de herhangi korunması durum sonucunda cinsel ilişkiye girilmesi sonrasında oluşum riski söz konusu olabilen gebeliğin durdurulması açısından henüz ilk adımda uygulanan Norlevo ertesi gün hapı, bu bakımdan korunmasız cinsel ilişki sonrasında gebeliğin önlenmesinde en etkili hamilelik önleyici haplardan biri olması sayesinde uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Hangi Durumlarda Kullanılmaktadır?

Norlevo ertesi gün hapı daha çok korunmasız cinsel ilişki sonrasında, cinsel ilişki sırasında kullanılan prezervatifin yırtılması durumunda, tecavüz olaylarında ve diğer hamilelik engelleyici etkenlerin unutulması durumunda güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı

72 saat içerisinde etkisini göstermesi söz konusu olan Norlevo ertesi gün hapı, bu bakımdan mümkün olduğu kadar zamanında ve hızlı bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Tek bir paket içerisinde yalnızca 2 adet bulunan Norlevo ertesi gün hapı, bu sebeple ki tek bir kullanımında her iki adet hapın kullanılması gerekmektedir. Bununla birlikte Norlevo ertesi gün hapı ortalama olarak 5 saat içerisinde kusma problemine neden olması durumunda ise, herhangi bir endişe durumuna kapılmadan tekrardan bir paket daha Norlevo ertesi gün hapı alınmalıdır. Ancak, etkisinin daha kısa süreçli olarak görülmesi ve yan etkisinin görülmemesi açısından uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere her iki Norlevo ertesi gün hapının aynı anda kullanılması faydalı olmaktadır.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri Söz Konusu Mudur?

Birçok gebelik engelleyici haplarda olduğu gibi, Norlevo ertesi gün hapında da bazı yan etkiler söz konusu olmaktadır. Bu bakımdan, Norlevo ertesi gün hapı ilk olarak ilgili doktor kontrolünde kullanılmasında fayda bulunmaktadır. Gereğinden fazla dozajda alınması durumunda sinirlilik durumuna, bulantıya, karın ağrısına, baş dönmesine ve adet bozukluklarına neden olabilmesi sebebiyle Norlevo ertesi gün hapının belirtilen kullanım ölçeğinde alınması gerekmektedir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı Sonrasında Kanama Durumu Söz Konusu Olabilir Mi?

Nadiren de olsa kanama durumunun söz konusu olabildiği Norlevo ertesi gün hapında, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere kana durumu oluşması doğal bir durum olmakla birlikte geçici bir durum olmakta ve bu problemin görülmesi durumunda ise, bireylerin paniğe kapılmadan ilgili doktora başvurması gerektiğinin altını çizmektedirler.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Oluşan Gebeliği Önlemesi Söz Konusu Olabilir Mi?

Birçok bayanlar tarafından da merak edilen bu soru hakkında uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere Norlevo ertesi gün hapının meydana gelen gebelik durumunu engellenmesinde herhangi bir etkisi söz konusu olmamaktadır. Dolaysıyla, gebeliğin önlenmesi açısından üretilen ve başta Türkiye olmak üzere birçok ülkelerde satışa sunulan Norlevo ertesi gün hapının gebelik durumunun oluşmasında faydası söz konusu değildir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Nereden Satın Alınmaktadır?

Eczaneler üzerinden Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen fiyat tarifesi üzerinden satışa sunulan Norlevo ertesi gün hapını tercihiniz doğrultusunda kredi kartınız üzerinden veya nakit olarak satın alabilmektesiniz. Laboratuvar ortamında test edilen ve başarılı sonuçlar sunan Norlevo ertesi gün hapı sayesinde gebelik durumunun oluşumunu henüz ilk başta kolayca ve güvenli bir şekilde önleyebilmektesiniz.

 

Etiketler