Noskar Jel Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 7.106
Noskar Jel Nedir Nasıl Kullanılır Fiyatı

Noskar jel, özellikle yanık tedavilerinde, ameliyat izlerinin tedavi edilmesinde kullanılan ilaçlardandır. Noskar jel kol ve bacaklarda oluşan kesiklerin tedavi edilmesinde kullanıldığı gibi sivilce ve siyah noktaların kapatılmasında da çok etkili ve faydalı bir ilaçtır. İlacın etken maddesi; nemlendirici ve yumuşatıcı etkileri bulunan Allantion maddesi, pıhtılaşmayı önleyici etkileri bulunan Heparin Sodyum ve yoğun miktarda alerji önleme görevi gören Soğan ekstraktı (Allium cepa) bulunmaktadır.

Noskar jel, ismindeki anlamın çevirisiyle sıkar yani çukur ve yara izi anlamına gelmekte ve bu yaza izlerinin kapatılmasında etkin bir rol almaktadır. Ciltte meydana gelen istenmeyen sivilceler ve büyük gözeneklerin tedavi edilmesinde de Noskar jel çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Noskar Jel Ne İşe Yarar?

Noskar jel sivilce izlerinde ameliyat yaralarına birçok hastalığın tedavisinde kullanılan çok etkili bir ilaçtır. Noskar jel ne için kullanılır sorusunun cevabı şu şekildedir:

 • Yara izlerinin kapatılmasında ve istenmeyen cilt lekelerinin kapatılmasında
 • Gözenek haline gelmiş sivilce ve küçük noktaların kurutularak vücuttan dışarı atılmasında
 • Ameliyat izlerinin kapatılmasında ve tedavi edilmesinde
 • Organ kesiklerinde ve hareketi kısıtlayıcı doku yaralanmalarının tedavisinde
 • Kaslarda meydana gelen kas kısalığı ya da kas yırtılması gibi deri altı rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde

Kullanılan Noskar jel içerdiği karışımın uygulandığı noktaya emilimini gerçekleştirerek yara izlerinin kapatılmasına yardımcı olmakta sivilceli yüzeylerde zar şeklinde ince bir tabaka oluşturarak sorunlu kısmın bu zar yardımıyla dışarı atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca kas ve doku yaralanmalarında hızlı bir onarım sağlayarak yaraların daha çabuk iyileşmesini ve yaza izlerinin vücutta kalıcı bir iz bırakmayacak şekilde yok edilmesini sağlamaktadır.

Noskar Jel Nasıl Kullanılmalıdır?

Noskar jel cilt üzerinde yalnızca tedavi edilmesi gereken yere uygulanması yeterli olan bir kremdir. İlacın kapanmış yara izi ya da sivilceli bölgeye emiliminin sağlanması ve doktor tavsiyesine göre günde en az iki hafta bu işlemin tekrar edilmesi gerekir. Noskar jelin gece uygulandığı durumlarda yaranın üstü temiz bir bez ile kapatılabileceği gibi yara ve sivilceli bölge açıkta da bırakılabilir. Noskar jel kullanan hastalara iki haftada olumlu sonuçlar vermeye başlasa da 4 hafta boyunca ilacı kullanmaya devam edilmesi ile kalıcı sonuçlar alınabilmektedir.

Taze açık yaralanmalarda Noskar jel kullanılırken jel tedavi edilen bölgeye uygulandıktan sonra o bölgenin aşırı soğuk ya da aşırı sıcak ile tema etmesi engellenmelidir. Zararlı ışınlardan özellikte de güneş ışığından tedavi edilen bölge korunmalıdır. Aynı şekilde alerji sebepli deri altı rahatsızlıklarında Noskar kullananlar ilacın içerdiği asit ve güçlü etkiler sebebiyle tedavisi amaçlanan bölgeye bu ilacı çok az miktarda sürmeli ve günde bir kez bu işlem tekrar edilmelidir.

Noskar Jel Nasıl Temin Edilir?

Noskar jel oldukça geniş alanlarda kullanım alanı bulunan bir ilaçtır. Bu sebeple “noskar jel sigorta karşılıyor mu” sorusu akıllara gelmektedir. Noskar jel doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir cilt üzerine uygulanan bir ilaçtır. Doktor muayenesi sonrası reçete yazılması suretiyle eczaneden kolayca temin edilen Noskar jel, sağlık güvencesi bulunan sigortalı hastaların devletten almış olduğu destekle bu ilaca çok az bir fiyat farkı ödeyerek sahip olabilmektedir.

Noskar Jel Olası Yan Etkilere Sebep Olur Mu?

Noskar jeli ilk defa duyanlar ve ilk kez bu ilaca başlayacaklar tarafından noskar jel kullanıcı yorumları oldukça merak edilmektedir. Her ilaçta olduğu gibi alerjik etkilere daha duyarlı olan kimselerin Noskar jel kullanırken daha dikkatli davranması gerekmektedir. Alerjik etkiler kendisini ağız ve dudaklarda şişme, ilacın uygulandığı bölgede ağır iltihap ve ilacı kullanan kimsede nefes darlığı, kusma gibi yan etkiler göstermektedir. Noskar jel kullanımı sonrasında ilacı kullanan kişilerde görülen çok yaygın yan etkiler şu şekildedir:

 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Damarların belirgin ve görünür hale gelmesi
 • Çukurlaşmış yara izleri

Yaygın olarak ise;

 • Cildin renginin değişmesine (cilt çok beyaz ise koyulaşma, koyu ise uygulanan bölgenin açık renge dönmesine)
 • Deri altının görülecek kadar ilaç uygulaması yapılan cildin incelmesine

Noskar Jel çok az sıklıkla ise;

 • Deri döküntülerine
 • Uygulanan bölgede ağrı ve şişmelere
 • Ciltte ağır yanma hissinin oluşmasına

Sebep olabilecek olası yan etkileri bulunmaktadır. Her ilaçta olduğu gibi Noskar jel kullanan hamile ve çocuğunu emziren bayanlar da çocuğa zarar vermemek için mutlaka doktor tavsiyesi alarak bu ilacı kullanmaya devam etmelidir.

Etiketler