Oksizinc Losyon Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 1.816
Oksizinc Losyon Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı

Pişik, tahriş, yanıklar ve böcek ısırması gibi cilt problemlerinde kullanılan Oksizinc losyon bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olması amacıyla kullanılmaktadır.

Oksizinc losyon 20, 100 mililitre olarak kutu içerisinde eczane ve kozmetik marketlerinde satışa sunulmaktadır. Günlük ve ihtiyaç halinde kullanıma uygun olan Oksizinc losyon içerik olarak etken maddesi %20 oranında çinko oksittir.

Oksizinc Losyon Nedir?

Oksizinc losyon dermatolojik vakalarda ya da cilt bakım ve onarımında kullanılan, etken maddesi çinko oksit olan bir losyondur. Oksizinc’in çinko oksit içerikli bebek pişik kremi ve pomat ürünleri de bulunmaktadır.

Çinko oksit cilt problemlerinde ve cilt bakımında çok etkisi ve faydaları olan bir maddedir. Çinko oksit içeren Oksizinc losyon, ciltteki deformasyonları etkili bir şekilde gidermesi ve kurutucu etkisi nedeniyle birçok cilt bakım ürünleri ve ilaçlarında tercih edilmektedir.

Oksizinc Losyon’da paraben, alkol ve kortizon bulunmamaktadır. Oksizinc losyonda Çinko oksit dışında hamamelis virginiana özütü (cadı fındığı), talc minerali, Gliserin Hydroxyl cellulose ve su vardır.

Oksizinc Losyon Ne İşe Yarar?

Oksizinc losyon etken maddesi çinko oksit sayesinde sayısız faydaları olan bir cilt losyonudur. Çinko oksitli Oksizinc losyon mikrop öldürücü, tahriş azaltıcı, pişik, yanık, isilik, sivilce, böcek sokma ve ısırmalarında tedavi amaçlı ve tedaviye yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Deforme olan deri hücrelerini hızla yenileyen ve onaran çinko oksit maddesi sayesinde cilt daha canlı ve parlak görünmektedir. Çoğunlukla destekleyici tedavi için kullanılan Oksizinc çinko oksit losyon fayda ve etkileri şunlardır:

 • Güneş yanıklarının tedavisinde faydalıdır.
 • Bebeklerde ve yetişkinlerde pişik rahatsızlıklarında kısa sürede etki eder.
 • Sıcak havalarda meydana gelen isiliklerin giderilmesinde kullanılabilir.
 • Tıraş olmak ya da makine veya kimyasal madde kullanımından kaynaklanan cilt tahrişlerinde son derece etkilidir.
 • Oksizinc losyon su çiçeği hastalığında destekleyici tedavi olarak kullanılır.
 • Böcek ısırmaları ya da sokmasında ciltte oluşan problemleri giderir.
 • Enfeksiyon kapmamış olan yaralarda kullanılabilir.
 • Uzun süre yatakta sabit kalan hastalarda oluşan yatak yaralarının kapanması amacıyla kullanılır.
 • El, dudak çatlaklarında oluşan çatlakların giderilmesinde kullanılmaktadır.
 • Emziren kadınların meme ucu çatlaklarının onarılmasında etkili bir losyondur.
 • Anüs bölgesinde bulunan çatlaklarda da etkilidir.
 • Sivilcelerde ve sivilce oluşumunun önlenmesinde kullanılır.

Oksizinc Losyon Nasıl Kullanılır?

Tüm losyon ve krem kullanımlarında olduğu gibi Oksizinc losyonun uygulanacağı bölge hijyen kurallarına uygun bir şekilde iyice temizlenerek kurulanır. Uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre yetecek miktarda ve ince bir tabaka halinde sürülür. Sürülen Oksizinc losyon parmak uçlarıyla hafif bir şekilde hareket edip ovalamak suretiyle cilde yedirilir. Losyon uygulama işlemi bittikten sonra losyon uygulanan bölge kesinlikle hava almayacak şekilde kapatılmaz ve bandajlanmaz.

Çinko oksitli Oksizinc losyon doktor önerisine göre günde 2-3 defa ya da gerektiği zaman kullanılabilmektedir. Hamile ve emzirenlerin bu losyonu kullanımlarında mutlaka doktorlarına sormadan kullanmamalarında yarar vardır.

Emziren annelerin bebeklerini her emzirişlerinden sonra meme başları için kullanımlarında sakınca yoktur.

Oksizinc losyon göz, burun ve ağız çevrelerinde dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Bu organlardan birine teması halinde ise bol su ile yıkanmalıdır.

Oksizinc Losyon Yan Etkileri?

İlaç ya da bakım ürünü olarak kullanılan tüm tıbbi ürünlerde içerdikleri maddeler nedeniyle vücutta alerjik reaksiyonlar meydana gelebilmektedir.

Oksizinc losyon prospektüs yazısında losyon kullanımından kaynaklanan ve yaygın olarak görülen yan etkisi bulunmamakla beraber nadir olarak etken madde çinko okside karşı alerjisi bulunanlar ile aşırı doz kullanımında; yüz bölgesinde ağız ve dudak ile boğaz şişliği, karın bölgesinde ağrı ve nefes almakta zorluk şeklinde yan etkileri görülebilmektedir.

Oksizinc losyon kullanımı kolay, faydası çok, yan etkisi az güvenilir bir üründür.

Etiketler