Ovulasyon Testi Nedir Nasıl Yapılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 4.956
Ovulasyon Testi Nedir Nasıl Yapılır Fiyatı

Bazal vücut sıcaklığınızı ve servikal mukusunuzu günlük olarak takip etmekten çekiniyor olabilirsiniz, ancak hamile kalma olasılığınızı en üst düzeye çıkarmak için ne zaman yumurtlamaya başladığınızı bilmek isteyebilirsiniz. Bir kaç ay boyunca başarılı olmadan gebe kalmaya çalışıyorsanız, bir yumurtlama yordamı seti kullanmayı düşünebilirsiniz. Yumurtlama testleri verimli günlerinizi belirlemek için kullanılır, böylece gebe kalmaya çalışmak için çabalarınızı en üst düzeye çıkartabilirsiniz. Bu testler, yumurtlamadan bir veya iki gün önce meydana gelen lüteinizan hormonda (LH) bir dalgalanmayı tespit eder. Bu ilişki için en uygun zamanın ne zaman belirleneceğini bilmek hamilelik açısından faydalı olabilir.Yumurtlama tahmin kitlerinin çoğu, ovülasyonun yaklaşıp yaklaşmadığını belirlemek için yapabileceğiniz birçok testle gelir. Ayrıca, daha pahalı olmasına rağmen, bazı kadınlar doğurganlık monitörlerini kullanırlar, böylece yumurtlama aylarını daha rahat izleyebilirler.

Bununla birlikte, ovülasyon testleri söz konusu olduğunda birkaç uyarı söz konusudur:

  • Ovülasyon testleri LH hormonunda bir dalgalanma tespit ederken, ovülasyonun gerçekten bir iki gün sonra gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini doğrulayamazlar. Bazı durumlarda, kadınların LH hormonunda bir dalgalanma olabilir, ancak bazen yumurtlama olmayabilir. Bu Luteinized Kesilmemiş Folikül Sendromu (LUFS) olarak bilinir.
  • Ovulasyon testleri sadece yumurtlama sırasında alındığında doğrudur. Yumurtlama kitleri tipik olarak yaklaşık bir haftalık testlerle gelir, bu da yumurtlayabileceğiniz zaman çerçevesini kapsayacak kadar yeterli olmayabilir. Ayrıca, düzensiz döngüleri olan kadınlar için ne zaman ovülasyon testlerine başlanacağını bilmek daha zor olabilir. Bu nedenle, en verimli servikal mukusun farkına varıncaya kadar test edilmeyi beklemek en iyisidir.
  • Bazı kadınlar luteinize edici hormonun tam olarak zirveye çıkmadan önce küçük zirveleri olduğu için yanlış LH dalgalanmaları yaşar. Böyle yanlış LH dalgalanmaları polikistikoversendromu (PCOS) olan kadınlarda yaygındır.
  • Ovülasyon testleri nispeten ucuz ve etkili olsa da, hala tam olarak güvenilir bir test olamamıştır.

Eğer birkaç ay yumurtlama belirleyici kitleri kullanmış ve hala hamile kalma konusunda zorluk yaşıyorsanız, aşağıdaki noktalara dikkat! Grafik bazal vücut ısısı ve servikal mukusu ya özel ya da yumurtlama belirleyici kitleri ile birlikte vücudunuz doğurganlık hakkında değerli bilgiler sağlar. Bu işaretlere dair bir farkındalık, gebe kalma çabalarınızı destekleyebilir. Doğurganlık grafiklemesi ve en verimli günlerinizi tanımlamanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bununla birlikte, ovülasyon testlerini kullanmanın kolaylığını tercih edebilirsiniz. Bu doğurganlık kitleri ve monitörleri çaba sarf etmeye yardımcı olabilir ve yumurtlamayı tahmin etmeyi sağlayabilir. Yumurtlama testlerini, doğal yöntemleri veya her ikisini kullanarak yumurtlamayı takip etmeye karar verdiğinizde, yumurtlama yaptığınız zamanınfarkında olarak gebe kalma durumunuzu arttırabilirsiniz.

Fiyat konusuna gelecek olursak ovülasyon testleri oldukça ucuzdur. Hatta bazı firmalar doğurganlığın artması için gebe kalmak isteyen kadınların bu testten daha fazla yararlanması için ovülasyon testlerini piyasa değerinin altında satmaktadır.

Etiketler