Pirinç Suyuyla Saç ve Cilt Bakımı

Yazar Yorum Yap 1.406
Pirinç Suyuyla Saç ve Cilt Bakımı

Saç ve Cilt Bakımı

Pirinç suyuyla hem saçınızı hem de cildinizi sağlıklı bir bakım uygulayabilirsiniz. Çoğu kişi bilmez ama evet pirinç suyuyla bakım yapabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre pirinç suyunun saç ve cilt bakımına oldukça yararlı geldiği belirlenmiştir. Pirinç suyu saçları uzatırken canlı ve parlak durmasını sağlamaktadır. Pirinç suyu cildinize yumuşak ve parlak etki yaratacaktır. Pirinç suyu sivilcelere, aknelere ve cilt kızarıklıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca pirinç suyu gözenekleri sıkılaştırmada da oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Ten renginin açılmasında pirinç çok etkilidir. Kozmetik ürünler alıp paraları harcayıp daha sonra memnun kalıyorsunuz, hiç almayın pirinç ile doğal ve sağlıklı olarak saç ve cilt bakımı yapabilirsiniz.

Pirinç Suyu Cilde Ve Saça Neden İyi Gelir?

Pirinç suyu içerisinde oldukça zengin vitaminler bulunur. Bu vitaminler sayesinde gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlar. Pirinç suyuyla yüzünüzü yıkadığınız takdirde güneşe karşı cildinizi koruma altına alacaktır.

Vitaminler, mineraller sayesinde cildinize gerekli olan nemi sağlayacaktır. Kan dolaşımınızı hızlandırma etkisi de vardır ve cildinizde olan lekeleri temizler. Saç bakımı için pirinç suyu saçınızı bakterilerden, tozdan koruyacaktır. Saç kırılmasını önleyecektir.

Pirinç suyunun en iyi yönü ise hiç bir masraf etmeden kolaylıkla bulunmasıdır. Yapılan araştırmalar sonucu bu pirinç suyunun bakim açısından oldukça etkili olduğu gözlemlenmiştir. Bu pirinç suyunu düzenli olarak yaparsanız sac ve cilt bakımını oldukça kolay olarak ve faydalı olduğunu göreceksiniz.

Pirinç Suyu Nasıl Elde Edilir

1 bardak pirinci güzelce temizleyin yıkayın. Sonra bu pirinci başka bir kasenim içine koyup su ekleyerek 1 saat bekletin. 1 saat bekledikten sonra pirincin suyunu alın başka bir kaseye koyun 1 gün boyunca bir odada bu pirinci bekletin diğer gün pirinç suyu hazır olmuş olacaktır.

Pirinç Suyu İle Bakım Yapımı

Cilt İçin Bakım

Hazırladığınız pirinç suyunun içine pamuğu batırın. Daha sonra bu pamuğu Cildinize bastırmadan masaj yapar gibi uygulayın. Daha sonra bekleyin iyice emilmesi lazım. Sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz. Bu pirinç suyunu günlük olarak istediğiniz zaman cildinize uygulayabilirsiniz.

Saç İçin Bakım

Sadece cildinize bakım yapması değil saçınızda da bakım yapabilirsiniz. Saçınızı yumuşatma ve saç tellerinizi güçlendirmek için oldukça etkilidir. Ayrıca saçlarınızın toz olmasına karşı koruma görevi görür.

Pirinç suyunu saçlarınıza uygularken iyice besleyici olması için lavanta yağı da katabilirsiniz. Saçınızı şampuan ile yıkadıktan sonra su ile yıkamak yerine pirinç suyunu sacınıza uygulayın ve saçınıza bastırmadan nazik dokunuşlarla masaj yaparak uygulayın. 5 dakika kadar yaptıktan sonra su ile yıkayın ve durulayın. Düzenli olarak pirinç su ile saçlarınızı yıkadığınız taktirde oldukça etkili olduğunu göreceksiniz.

Hangi Pirinç Olduğu Fark Eder Mi?

Hangi pirinç olursa olsun saçı besleyici özelliği vardır. Pirinçleri deneyerek hangisinin sizin cildinize faydalı olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Etiketler