Pirinçle Yüz Beyazlatma Maskesi

Yazar Yorum Yap 4.305
Pirinçle Yüz Beyazlatma Maskesi

Pirinçle Yüz Beyazlatma

Pirinç ile yüz maskesi tamamen doğal ve sağlıklı olarak cildinize hiçbir zarar ve yan etki yaratmayacak bir maskedir. Bu maske cildinizin rengini açmada ve beyazlatma da en etkili maskelerden biridir.

Pirincin Cildinize Olan Faydaları

Cildinizde oluşan yaraları onarma etkisi yaratır. Cildinizi daha yumuşak bir şekilde getirirken oluşan kırışıklıkları gidermeye yarar. Birçok cilt rahatsızlıklarına karşı tedavi yöntemi olarak oldukça fazla kullanılır. Eğer cildiniz aşırı yağlı ise pirinç bu yağların azalmasına ve yağ seviyesinin eşitleme görevi görür. Pirinç ciltte oluşan koyu lekeleri ve cildinizin temizlemek için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Maske Yapımı

Bir kabın içine 1 su bardağı pirinci dökün. Bu kabın içine pirincin boyunu aşacak şekilde ılık su dökün. Elinizle pirinci yıkıyormuş gibi karıştırın. Suyun rengi koyu renk olana dek karıştırın. Koyu renk olunca bu suyu başka bir kabın içine dökün.

Döktüğümüz bu suyla yüzünüzü yıkayın. Yüzümüzü silmeyin bu suyun kendiliğinden gitmesini bekleyin. haftada 1 kez uyguladığınız sürece cildinizde olan beyazlamayı fark edeceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske

Bir kasenin içine 4 çay kaşığı pirinç ununu koyun ve üzerine yarım çay bardağı suyu da ekleyin. Bu eklediklerinizi karıştırın. Daha sonra bu maskeyi dudağınıza ve gözünüze temas etmeyecek şekilde yüzünüze sürün 5 dakika yüzünüzde bekletip

Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada iki kez düzenli olarak yaparsanız cildiniz de oluşan parlamayı gözle görülür şekilde değişimi göreceksiniz.

Kuru Ciltler İçin Pirinç Maskesi

1 su bardağı pirinci 1 kasenin içinde iyice toz haline gelecek şekilde sürekli ezin. Yeteri kadar ezdikten sonra pirincin içine biraz süt ekleyerek karıştırın.

Daha sonra bu karışımı göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. 20-30 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu hazırladığınız maskeyi haftada iki kez düzenli olarak yaparsanız cildinizin renk tonunun beyazladığını göreceksiniz.

Hassas Ciltler İçin Pirinç Maskesi

2 çay kaşığı pirinç ununu bir kasenin içine koyup üzerine 1 çay kaşığı bal ekleyin. Daha sonra bunları karıştırın. Göz ve dudak çevresine değmeyecek şekilde Yüzünüze masaj yapar gibi dairesel hareketlerle yüzünüze sürün.

20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bal yüzümüzün nemlendirmesini sağlayacak pirinç ise yüzünüzün renk tonunun beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Alternatif Olarak Cildi Parlatan Ve Beyazlatan Pirinç Maskesi

Bir mikser robotunun içine 2 yemek kaşığı pirinç unu, 3 dilim portakal 2-3 dilim elma ve 3 adet çekirdeksiz kirazı koyun ve mikseri çalıştırın. Daha sonra bunların içine 2 yemek kaşığı yoğurt da ekleyin ve tekrar karıştırın. Yeterli krem kıvamına gelince yüzünüze sürün. 30 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maske cildinizin parlamasına, canlanmasına ve beyazlatma etkisi yaratacaktır. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulaması önerilir.

 

Etiketler