Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Yazar Yorum Yap 1.083
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Pürüzsüz Bir Cilt

Hepimiz pürüzsüz bir cilde sahip olamak isteriz. Ama cildinizde oluşan sivilce, kapanmış gözenekler, kırışıklıklar bu nedenlerden dolayi cildinizin pürüzsüz halini bozar.

Ayrıca stres, uykusuzluk da cildinizin yapısını bozabilir. Kozmetik ürünleri alıp o kadar para harcamaya ve mennun kalmamaya hic gerek yok. Tamamen doğal, sağlıklı kolaylık oldukça etkili ve ev ortamında rahatlıkla yapıp, uygulayabileceğimiz cildinize zararı olmayan maske tarifleri vardır.

Limon, Bal ve Zeytinyağı Maskesi

Bal cildiniz de olan hasarları yok etmekte ve yaşlanmayı geciktirme de etkilidir. Limon vitamin özelliği ile cilde ve vücuda oldukça faydalıdır. Zeytinyağı ise cildinize çok yararlıdır elastikiyet kazanmasını sağlar. Bu 3 besini karıştırıp maske yapıldığında cildinizde olan lekelerin, sivilcelerin ve pürüzlerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz.

Bir kasenin içine ilk olarak 1 yemek kaşığı limon suyunu dökün ve üzerine 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı da ilave edin daha sonra bunları iyice karıştırın. Pamuğu bu karışımın içine batırın daha sonra yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Cildinize oldukça faydalı gelecek bu maskeyi haftada 2-3 defa düzenli olarak yapabilirsiniz.

Domates Maskesi ile Pürüzsüz Bir Cilt

Domates tamamen doğal bir tedavi yöntemidir. Cildinizin renk tonunu açmak ve lekelerin temizlenmesi görevi görür. Ayrıca cildinizi pürüzsüz bir cilt yapacaktır. 1 adet domates mutfak robotunun içine koyun ezilen domatesi daha sonra yüzünüze sürün. 10 dakika maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi her gün düzenli olarak yaparsanız cildinizin pürüzsüz ve temiz olduğunu göreceksiniz.

Kahve Telvelerinden Peeling Yapımı

Kahvenin telvelerinden peeling etkisi yapabilirsiniz. Kahvenin telvesini atmayın yüzünüze sürün. Bu tedavi yöntemi ile gözeneklerinizin açılmasına ve ölü hücrelerin yenilenmesini sağlayacaktır.

Limon Suyu ile Pürüzsüz Bir Cilt

Limon suyu cildiniz için oldukça yararlıdır. Limon suyunu cildinize uygulayarak renk tonunuzun açmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca limon suyu sivilce, lekelerin ve izlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bir kasenin içine limonun suyunu dökün daha sonra pamuk ile cildinize uygulayabilirsiniz. Sürdükten 10 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Haftada 2 defa düzenli olarak yaparsanız cildinizin pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Ballı Maskeler

Bal cildinizin yumuşamasını pürüzsüz görünmesini sağlamak için oldukça etkilidir. Balı direk yüzünüze sürebilirsiniz. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maske cildinizin yumuşamasını sağlayacaktır. Her gün uygulayabilirsiniz.

Bal ve yumurta beyazını bir kasenin içine koyun ve karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Bol Su İçin

Bol su içmek cildinizin daha genç görülmesini ve cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Cildinizi nemlendirecektir her gün en az 8-10 su içmeye çalışın. Su toksinleri cildinizde atacaktır bu da size pürüzsüz bir cilt kazandıracaktır.

 

Etiketler