Rectoderm

Yazar 2 Yorum 11.188
Rectoderm

Rectoderm beyaz renkli olup sağlık rahatsızlığından dolayı kullanılır. Bu sağlık sorunları genelde kabızlıktan meydana gelen zorlanmalardan oluşan makat çatlaklardır. gliseril trinitrat olan madde rectodermin etkin maddesini oluşturmaktadır. Organik nitratlar ile aynı gruba bağlıdır. Birçok insanın sorun olarak görmediği kabızlık hastalığı ilerledikçe iyileşmesi zor bir süreç meydana gelir. Kabızlık ilerlediğinde daha üst seviyede olan hemeroid hastalığına çevirebilir. Anal Fissur kabızlığa neden olan bir hastalıktır. Diğer bir isimle makat çatlağı ve ya makat yırtığı olarak ta bilinmektedir. Makat çatlağını erken teşhis etmek oldukça hastalığın iyileşme aşamasını kolaylaştıracaktır.

Rectoderm
Rectoderm

İlk 10 gün içerisinde tespit edildiğin de kronikleşmeden kurtulabilmektedir. Fakat hemen dikkate alınmadığı takdirde tedavi sürecinin ilerlediği dönemlerde hastalık kronikleşir ve her dışkılamadan sonra ağrılar içerisinde hareket etmeniz zorlaşır. Bu hastalığın ilk ortaya çıkma evresinde iyi gelebilen ilaç ve haplarla tedavisi mümkün olabilir. Erken teşhis bütün hastalıklar için çok önemlidir. Hastanın iyileşme sürecini kısaltır. İlgili branşa sahip olan bir doktor tarafından muayene edilmediği takdirde sıradan ilaçlar kullanılmamalı ve hastalığın ilerlemesine izin verilmemelidir. Dikkate alınmadığı takdirde kanser hastalığına bile sebebiyet verebilir.

Doktora gittiğiniz süreçte geç kalınıp kronikleşmiş ise kremler ve ilaçlar fayda sağlamayabilir ve sonuç olarak ameliyata gerek duyulabilir. Rectoderm genellikle hastalığın erken teşhisi sırasında kullanılan bir kremdir. Hastalığın geçmesine yardımcı olur. Bu tedavide uygulanan ana ilaçlar kategorisindedir. Hastalığın ilk 10 günlük erken teşhis edilmesi takdir de iyileşme oranı yüzde 40dır.Hemen hemen rectoderm kullanan insanların yarı yarıya iyileştikleri görülmektedir. Doktor muayenesi yapıldıktan sonra kullanmakta fayda vardır. Makat yırtığının ne derece de olduğunu bilmek gerekir. Kendi başınıza ilaç kullanmak hastalığı iyileştirmez aksine iyileşme süresini uzatır ve hastalığın kronikleşmesini sağlar. Dışkılama sırasında makatta bulunan kasların kendi kendine kasılmasını önlemeye yardımcı olarak kolaylıkla rahatlamanızı sağlar. Rectodermin kullanım şeklide tedaviyi oldukça etkilemektedir.

Rectoderm kremi
Rectoderm kremi

Doğru şekilde doğru dozlarda uygulandığı takdirde tedaviyi kolaylaştıracaktır. Rectodermin genel olarak bilinen dozu 12 saatte iki kez uygulanmasıdır. Makattaki ağrılar geçse dahi iki haftalık bir süreçte de kremi kullanmak gerekir. Rectodermi uyguladıktan sonra hijyene de önem verilip eller güzelce yıkanmalıdır. Rectodermi gereğinden fazla kullanmışsanız eğer hipotansiyon ve refleks taşikardiye sebebiyet verir. Ayrıca kullandığınız dozu belirterek doktorunuza ve ya bir eczacıya da sorabilirsiniz. Rectodermin yan etkileri sayılabilecek en önemli etkisi baş ağrısı yapmasıdır. Ayrıca tansiyon düşüklüğüne de sebep olmaktadır. Baş ağrısını önlemek için ayrıca bir ağrı kesici kullanıp ve ya rectodermin dozunu azaltabilirsiniz. Rectoderm ciltte kabarmaya ve kaşıntıya da yol açabilmektedir.

Makat çatlagı Recoderm
Makat çatlagı Recoderm

Rectodermi kullanmadan önce içeriğindeki ana maddeyi oluşturan organik nitratlara alerjiniz var ise kullanılmamalıdır.18 yaşından küçük çocuklarda da kullanımı olmamalıdır. Böbrek ve karaciğer de hastalığınız var ise rectodermi çok dikkatli doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Rectoderm hamilelikte ve emziren annelerde de kullanılması tavsiye edilmez. Araç kullanan insanlarda rectoderm sersemlik baş dönmesi ve baş ağrısı yapabileceği için bunları dikkate alarak kullanmalıdır. Rectodermi ambalajında bulunan son kullanma tarihini dikkate alarak kullanmalı ve saklanma işlemini buna dikkat ederek saklamak gerekmektedir.

2 Yorum

  1. Merhaba hocam basur durumum çok önceye dayanıyor bunun için çoğu kez doktora gittim ameliyata gerek olmadan tedavi yöntemi ile ileşebileceğimi söyledi progtolog kabız giderici ilaçlar vs hiçbir şeye yaramdı patlıcan sapı kürler herşeyi denedim son olarak arkadaşım rectoderm kremi tavsiye.etti hekim önerisi olmadan kullanılabir mi yoksa hemen başlamalıyom çok acil yar dımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim

  2. Makatta çatlak için kullandım kondilom tedavisi de görüyorum yaktırdım 1 hafta önce .rectoderm kremi kullandıktan sonra aşırı derecede yanma meydana geldi normal mi acaba