Selülit Giderici Peeling Nasıl Yapılır?

Yazar Yorum Yap 1.079
Selülit Giderici Peeling Nasıl Yapılır?

Selülit Giderici Peeling

Genellikle kadınların yaşadığı bir problem olan selülit, deri altında meydana gelen yağ tabakalarıdır. Selülitin meydana gelmesine sebep olan bu yağ dokusu, bağ dokusunun ters yöne hareket etmesine neden olarak cildin pürüzlü ve buruşuk bir hal almasına neden olur. Selülit ile baş edebilmek için üretilmiş pekçok krem ve yağ çeşidi bulunmaktadır. Ancak bu kimyasal ürünlere maruz kalmadan evinizde birkaç malzeme ile hazırlayabileceğiniz ve epeyce etkili olan peelingler sayesinde selülitlerinizden kurtulmanız artk gayet mümkündür. Düzenli kullanıldığı zaman etkili sonuçlar elde edilebilen bu peelingler sayesinde selülitilerinizden zamanla kurtulabileceksiniz.

Selülit Giderici Peeling İçin Gerekli Malzemeler

  • 5 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 3 tatlı kaşığı deniz/kaya tuzu
  • 3 tatlı kaşığı esmer şeker
  • 3 tatlı kaşığı zeytinyağı veya tatlı badem yağı

Uygulanışı

Türk kahvesini, esmer şekeri, deniz veya kaya tuzunu ve zeytinyağını bir kapta güzelce karıştırın. Karışım püre haline gelmelidir. Hazırladığınız peelingi, ılık bir duş aldıktan sonra vücudunuzdaki selülitli olan bölgeye sürün ve çok sert olmayan bir banyo lifi kullanarak masaj yapın ve ovun. Selülitli bölgenizi peeling ile ovmak, kan akışını ve dolaşımını hızlandırmaktadır. Ve böylece deri altında meydana gelen selülit zamanla azalma gösterir. Bir süre masaj yaptıktan sonra vücudunzu ılık su ile yıkayarak peelingden temizleyin. Etkili bir sonuç elde edebilmek için bu peelingi, selülitli bölgenize haftada birkaç defa uygulanmanız gerekmektedir. Peeling işlemine ek olarak da nemlendirici bir vücut kremi kullanmanız da tavsiye edilir.

Limonlu Peeling Tarifi

  • 1 tane limon kabuğu rendesi ya da suyu
  • 1 kase deniz/kaya tuzu
  • 1 tane portakal kabuğu rendesi ya da suyu
  • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
  • 1 tatlı kaşığı tarçın yağı
  • 1 tatlı kaşığı kekik yağı

Uygulanışı

Selülit düşmanı olan bu peelingi hazırlamak için, gerekli olan tüm malzemeleri bir kap içinde  karıştırın ve peeling kıvamına getirin. Ilık bir duş aldıktan sonra ardından selilütli olan bölgenize dairesel hareketler yardımı ile masaj yaparak peelingi uygulayın. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar selülitli bölgeye masaj yapmanız gerekmektedir. Yapılan bu masaj, kan dolaşımını arttırma etkisi gösterecektir. Eğer vücudunzu çok yağlı hissederseniz, ılık su yardımı ile peeling yaptığınız bölgeyi durulayabilirsiniz. Etkili bir sonuç elde edebilmek için bu peelingin haftada 2 ya da3 defa uygulanmanız tavsiye edilmektedir.

Sizler de selülit sorunundan şikayetçiyseniz ve bir türlü bu kötü görünümden kurtulamıyorsanız, hemen evinizdeki malzemeler ile peelinglerinizi yapmaya ve bu can sıkıcı durumdan kurtulmaya başlayın.

 

Etiketler