Selülit ve Sivilceler İçin Doğal Pembe Maske

Yazar Yorum Yap 1.021
Selülit ve Sivilceler İçin Doğal Pembe Maske

Selülit ve Sivilceler

Tarifi Son zamanda özellikle kadınların daha çok kullanmaya başladığı içerisinde gül suyu olması ve gül yağından dolayı pembe renginin oluşmasından dolayı pembe maske olarak denebilir. Kozmetik ürünler alıp paraları harcayıp daha sonra memnun kalıyorsunuz. Tamamen doğal ve sağlıklı olarak ev ortamında yapılabilecek etkili yöntemler ile selülit ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz. İlk kullanımdan sonra etkisini direk hissedeceksiniz. Cildinize zararı olmayacak bir tedavi yöntemidir. Ancak eğer maske yapımında kullanılan malzemeler içerisinde alerjininiz varsa uygulamayınız.

Doğal Pembe Maske Faydaları

Cildinizde olan sivilceleri oldukça azaltacaktır Selülitlerin giderilmesi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Yaşlanmayı geciktirmek için oldukça etkili ve oluşan kırışıklıkları önlemek amacıyla oldukça faydalıdır. Cildinizdeki bazı renk bozukluklarını da onarma etkisi vardır.

Doğal Pembe Maske Nasıl Yapılır

Öncelikle büyük bir kasenin içine 1 yemek kaşığı gül yağı, 1 yemek kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı avokado yağı, 2 yemek kaşığı pembe kil, 1 yemek kaşığı kayısı yağı ve son olarak 1 adet E vitamin kapsülü koyun ve bu malzemeleri krem kıvamına gelinceye kadar sürekli karıştırın.

Yeterli kıvama geldikten sonra sivilcelerin üzerine uygulamadan önce cildinize peeling uygulamalısınız. Bu maskeyi direk yüzünüze sürmeyin ilk önce yüzünüze bez örtün daha sonra bu maskeyi örttüğünüz bezin üzerine yapın. Bunu yapma sebebimiz maskeyi yüzünüzden temizlemek için daha basit bir yöntem olmasıdır ve aynı zaman da yüzünüzden maskeyi temizlerken tahriş olmasını engellemektir. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra maskeyi temizleyin. Bu maskeyi haftada 3 defa düzenli olarak yaparsanız sivilcelerin temizlendiğini göreceksiniz.

Selülitler İçin Pembe Maske Yapımı

Sivilcelerin tedavisi için kullandığımız malzemeleri yine ayni şekilde kasenin içine koyup ve bunların üzerine 1 çay kaşığı kekik ve son olarak 1 yemek kaşığı biberiye yağını da üzerlerine ekleyin. Daha sonra bu malzemeleri iyice karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra selülit olan bölgenize masaj yapar gibi dairsel hareketlerle sürün. 15 dakika bekledikten sonra temizleyin. Bu tedavi yöntemini selülitlerin kaybolana kadar her gün yapmanız önerilir.

Doğal Pembe Maske İçin Bazı Öneriler

Doğal pembe maskesini sivilce tedavisi için kullandığınız da oldukça etkili olduğunu göreceksiniz. Doğal pembe maske yapmak için içinde bulunan malzemeler arasında pembe kil yerine başka bir kil ile bu maskeyi yaptıklarında pembe kil kadar etki göstermeyecektir.

Peeling işlemi yapmadan ilk olarak 15-20 dakika buhar banyosu uygularsanız peeling etkisinin daha da artmasını sağlayacaktır. Bez kullanmayıp bunun yerine ince bir tülbent ile de kullanıldığında etkili tedavi alabilirsiniz. Bu maske tariflerini ilk uyguladığınız da hemen şekilde etkisini anlayacaksınız. Selülit tedavisi uygulamadan önce selülit olan bölgenizi iyice temizlemeniz gerekmektedir. Bu tedavi yöntemlerini sivilce ve selülitlerinizin gidene kadar düzenli olarak uygulamanız önerilir.

 

Etiketler