Sigara İçmenin Faydaları

Yazar 2 Yorum 13.156
Sigara İçmenin Faydaları

Sigara İçmek

İçeriğinde 4000’den fazla zararlı maddelerin yer aldığı ve bu sebeple genel sağlığı ciddi anlamda olumsuz etkileyen sigaranın ayrıca bazı faydalarının da olduğunu biliyor muydunuz, yapılan araştırmalar sonucunda sigaranın kullanıcılarına bazı yönlerden fayda sağlayabildiği ve bu nedenle de kullanıcılar tarafından yapılan uyarılara rağmen kullanılmaya devam edildiği gözlemlenmiştir.

Sigara İçmenin Sağladığı Faydaları Şu Şekilde Sıralayabilmekteyiz;

1- Diğer Sigara Kullananlar İle Kolayca İletişime Geçilmesini Sağlıyor

Sigara kullananların, sigara kullananlar ile daha hızlı ve daha etkili bir şekilde iletişime geçtiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Dolaysıyla bu anlamda, sigaranın bireyleri daha kolay bir biçimde sosyalleştirebildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

2- Günlük Yapılması Gereken Aktivitelerde Daha Kolay Bir Şekilde Motivasyon Olunmasını Sağlıyor

Özel ve kamu kurumları harici işlerde çalışanlarda, sigaranın motivasyon gücünü yükseltebildiği yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Örneğin, inşaat işçisinin iş sırasında sigara kullanmasının gerekli motivasyonu sağladığı uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

3- Yemek Yeme Nedeni Olabiliyor

Sigara kullanımının ve faydalarından biri de, yemek yeme eyleminin önemli nedenleri arasında yer almasıdır. Çoğu zaman kullanıcılar, yalnızca sigara içme zevkine varabilmek açısından yemek yemekte ve yemek sonrasında 1 adet sigara içmeye yönelmektedirler.

4- Günlük Yaşama Küçük Heyecanlar Katıyor

Birçok sigara tiryakileri tarafından her ne kadar sigara kullanımı konusunda şikayetler söz konusu olsa da, yapılan araştırmalar sonucunda sigara kullananların büyük bir kısmında günlük yaşama heyecan katılması ve keyifli olunması açısından sigara kullanımından vazgeçemediği gözlemlenmiştir.

5- Arkadaşlarınız İle Buluşmada Sürekli Kapalı Ortamda Bulunmamanızı Sağlıyor

Arkadaşlarınız ile iş görüşmesi veya herhangi bir aktivite için görüşme sağladığınızda, sigara kullanmanız durumunda uzun süreçli olarak kapalı ortamda kalmadan dışarıya çıkarak, sigara keyfinizi başlatabilmektesiniz.

6- Sıkıldığınız Ortamlardan Uzaklaşmanızı Sağlıyor

Sigaranın faydalarından biri de, sıkıldığınız veya kendinizi yalnız hissettiğiniz ortamlardan hızla uzaklaşmanızı sağlamasıdır. Bu sayede, daraldığınız ortamlardan uzaklaşarak kendinizi daha rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayabilmektedir.

7- Yalnızlığınızın Giderilmesini Sağlıyor

A sosyal bir kişiliğe sahip olabilmenizin yanı sıra, sigara sizleri ayrıca yalnızlıktan kurtarma konusunda da fayda sağlıyor ve gerçek anlamda kötü de olsa, iyi bir dost görüntüsü altında sizleri rahatlatabilmektedir.

8- Evinizi Hırsızlara Karşı Koruyor

Sigaranın sağladığı faydalardan biri de, siz gece uyurken sigara kullanımına bağlı olarak horladığınızdan ve aşırı ses çıkardığınızdan, bu sayede hırsızların evinize yaklaşmamasını sağlayarak can ve mal güvenliğinizi sağlamaktadır.

9- Agresif Bir Karaktere Sahip Olduğunuzu Bahane Ederek, Ondan Yardım Almanızı Sağlıyor

Sigaranın faydalarından biri de, sizlerin gerçekte belki de söz konusu olmayan, agresif bir karaktere sahip olduğunuz algısı oluşturarak, sizleri doğrudan kendisinden yardım almanızı sağlamaktadır. Bu sayede, sosyal ortamlarda, ikili ilişkilerde ve hatta iş hayatınızda dahi başarılı ve saygın biri olmanıza yardımcı olmaktadır.

10- Daha Karizmatik Bir Ses Tonuna Sahip Olmanızı Sağlıyor

Sigara, ses tellerinizin değişime uğramasını sağlayarak daha kalın ve daha dikkat çeken karizmatik bir ses tonuna sahip olmanızı sağlamaktadır. Bu sayede, toplum içerisinde ve sosyal alanlarda konuşurken kendinizi daha özgüvenli olmanızı ve insanların sizden daha fazla hoşlanmasını ve takdir etmesini sağlamaktadır.

11- Karakterist Yapınızın Daha Sağlam Olmasını Sağlıyor

Sigara içerek karakter bakımından kendinizi daha özgüvenli ve daha güçlü hissetmektesiniz. Bu sayede, sigaranın aslında size herhangi bir zarar vermediği algısına sahip olarak, bu anlamda insanlara ne kadar güçlü ve bünyeye ve karakterist yapıya sahip olduğunuzu ispat etmenizi sağlamaktadır.

12- Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanızı Sağlıyor

Fazla kilolarınızdan kurtulmak açısından sigara sizlere fayda sağlamaktadır. Bu sayede, gün içerisinde kullandığınız 1 adet sigara sayesinde vücut yağlarınızın erimesini sağlayarak kısa süreçler içerisinde özlediğiniz ideal kilo ölçülerine kavuşmanızı sağlamaktadır.

Görüldüğü üzere sigaranın birçok faydaları bulunmaktadır. Ancak, zararlarını da göze alarak sigaranın faydalarından faydalanmak istediğinizde sigara kullanımına devam edebilmektesiniz.

 

 

Etiketler

2 Yorum

  1. Avatar Hülya Gökdemir

    İyi çalışmalar, annemin kalsiyum değeri 11,2
    12,4 lere kadar da çıktı. Serum ve Lasisk ile düşürüldü hastanede. Gün aşırı diuretik alıyor.Kalsiyum ihtiva etmeyen gıdalar tüketiyoruz, bunun yanında D vitamini düşüktü, damla kullandik, kalsiyum yüksek D vitamini almamız gerekiyor, gunluk D vitamini samla olarak alnamuz halinde kalsiyum yükselir mi

  2. Avatar Hakan taşkaldıran

    Merhaba benim bir sorunum var yardimci olun lütfen benim hipertroid rahatsizligim var hemde epilepsi hastası oldugum icin bi zarari olurmu