Sık İdrara Çıkma Bitkisel Çözüm

Yazar 6 Yorum 6.380
Sık İdrara Çıkma Bitkisel Çözüm

Yetişkin bir bireyin sürekli idrara çıkması bazı hastalıkların habercisi olsa bile genel olarak üriner sistemde bir bozukluğun göstergesi de olabilmektedir. Bazı nedenlere bağlı olarak sık sık idrara çıkmak kişinin günlük yaşamını etkileyen bir faktördür. Kişinin gün içerisinde bol miktarda sıvı tüketmesi ve buna bağlı olarak idrara çıkması normaldir. Fakat sıvı tüketimi az olmasına rağmen sık idrara çıkmak bazı rahatsızlıkların belirtileri arasında yer alır. Bunun yanı sıra sık idrara çıkmak bitkisel yöntemler ile tedavi edilebilen bir durumdur. Herhangi ciddi bir rahatsızlığı olmayan kişilerde bu bitkisel tedavi yöntemleri sık idrara çıkmayı önleyebilmektedir. Yine de doktora danışılmadan bitkisel tedavilere başlanmaması tavsiye edilir.

Sık İdrara Çıkma Nedenleri 

Bazı kişilerde sık idrara çıkmak devamlı olarak meydana gelmez. Fakat yaş ilerledikçe sık sık idrara çıkma durumu söz konusu olabilmektedir. Yaşa bağlı olarak çeşitli rahatsızlıklar da ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden öncelikle hekim kontrolünün yapılması gerekmektedir. Böbrek ve üriner sistemde meydana gelen bu durumun alt nedenlerinin mutlaka araştırılması gerekir.

Sık idrara çıkma nedenleri arasında idrar yolu enfeksiyonlar en sık görülen durumlardan biridir. Kaıdınlar ve erkeklerde farklı bir neden bağlı olarak meydana gelebilir. Kas ve sinir yapısının kasılmaları ve enfeksiyonu da sık idrara çıkmaya neden olabilir.

Prostat, diyabet, bel ağrısı, mesane küçülmesi sık sık idrara çıkmaya sebep olabilir. Bunun yanı sıra kullanılan bazı ilaçlarda sık idrara çıkmaya neden olmaktadır. Sık idrara çıkma nedenlerinin tam teşhisi için mutlaka doktor kontrolüne ihtiyaç duyulmaktadır. Kişinin idrara çıkma konusunda altında yatan nedenlerin tam olarak araştırılması tedavi için de en iyi yöntemlerden biri olacaktır.

Sık İdrara Çıkma Bitkisel Yöntemler 

Genel olarak bitkisel tedaviler bitki çayı şeklinde tüketilen çaylar ile yapılmaktadır. Bitkileri günlük bitki çayı olarak tüketmek sık idrara çıkma sorununu ortadan kaldırabilmektedir. Andız bitkisinin bitki çayı olarak içilmesi mesanedeki kasların uyarılmasına yardımcı olur. Böylece mesanedeki kasların tıpkı eskisi gibi hareket etmesini sağlayabilir.

Andız kökü bitki çayı şeklinde tüketilebileceği gibi ayrıca bitki toz haline getirilerek macun kıvamında da tüketilebilmektedir. Macun haline getirmek için bal ya da pekmez ile karıştırılması sağlanabilir. Böylece devamlı kullanımda sık idrara çıkma sorunu ortadan kaldırılabilmektedir. Bitkilerin doğal tedavi yöntemi olduğu unutulmamalıdır. Fakat doktora danışılmadan kullanılmaması gerekmektedir. Doktor kontrolü sonrasında düzenli kullanım sayesinde bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Hekim kontrolü dışında herhangi bir tedavi yöntemi denenmemelidir.

Etiketler

6 Yorum

  1. Avatar Mustafa Talat Ertekin

    Sik sık idrara çıkıyorum.Andiz kokuyle kirkkilit oyunu çay gibi demleyip icsem bir faydasını gorurmuyum acaba? Teşekkür ederim.

  2. Çok sık idrara gidiyorum yanma yok ağrı yok tahliller temiz.bitkisel ne kullanabildim.ilaclardanda fayda gormedim

  3. Kırkkilit otu ile kiraz sapını alın baharatçıdan küçükçaydanlıkta öncesuyu kaynatacaksınız kaynadıktan sonra bir su bardağı kırkkilit otu birsubardağı kirazsapı koyun 10 dk kısk kaynasın sonra kavonoza koyun sabah akşam birçay bardağı kadariçin 2 güno suyu kullanın 3 günde yenisini yapın şimdi iyleşsenizhemen bırakmayın 2 aydevam edin tam kurtulun kalp hastası değilseniz tansiyon yoksa bir mahsuruyok bana dua edesiniz arkadaşlar

    • Mehmet bey bu dediginiz tarif idrara cok cikmaylami ilgili.lutfen telefonumu versem beni ararmisiniz 0535 714 86 62 polis memuruyum bende çok sikinti var bu konuda.mesajda atabilirsiniz

      • Evet abi bu sık idrara çıkmayı çok azaltıyor idrara çıkma enbüyük 3 nedeni var prostat enfeksiyon kapma mesane bu yöntem daha çık mesane kaynaklı olanlar için o birde acı biber yemeyin acılı yemeklerden uzak durun çok çay su içseniz lavaboya çok gitseniz bu hastalıpın belirtisi değil normal durum endişelenmeyin enfeksiyondan kaynakl ise mecbur ilaç alıp o mikrobu öldürmeniz lazım bu da enfeksiyon ilavı hoca yazar mikrop ölür