Sırt Sivilceleri İçin Doğal Tedavi Önerileri

Yazar Yorum Yap 1.258
Sırt Sivilceleri İçin Doğal Tedavi Önerileri

Sırt Sivilceleri

Sivilce yanlızca ergenlik döneminde olmayıp her dönemde ve her yaşta çıkabilen cilt sorunudur. Çiltte olan yağ oranının bozulması yada hormonlarının bozulması sonucunda sivilce oluşması kaçınılmaz bir durumdur. Bu sivilceler sadece yüzümüzde olmayıp sırt bölgemizde de oluşabilir. Sırtımızda oluşan bu sivilceleri tedavi etmek için doğal ve bitkisel yollardan birçok tedavi yöntemi vardır.

Sivilceler İçin: Sarımsak

Sırtınızda çıkan sivilceler için sarımsak çok etkili bir tedavi yöntemlerinden biridir. Çıkan sivilceleri temizlemek ve oluşan bakterileri yok etmek amacıyla sarımsak oldukça etkilidir. Sadece sivilce tedavisi olmayıp antibiyotik olarak oluşan mantarları tedavi etmek amacıyla da kullanılabilir.

– Sarımsak içerisinde bulundurduğu anti fungal sayesinde taşıdığı için ciltte oluşan kızarıklıkları ve iltihabı temizler.

Yapılışı

 Bir kaç sarmısak küçük parçalar halinde ezin veya doğrayın. Sivilcenin üzerine sürün 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilir ve durulayabilirsiniz. Bu tedavi yöntemini her gün düzenli bir şeklide cildinize uygulayabilirsiniz.

Sivilceler İçin: Bal

Bal cildinizde bulunan bakterilerin öldürmek için kullanılan etkili bir yöntemdir. Bal cildinizi nemlendirici etkisi ve cildinizin yapısını besleme görevi görür. Bal sırtınızda çıkan sivilceleri tedavi etmek amacıyla uygulanır. Bal içerisinde bulunan oldukça güçlü, doğal anti bakteriyel ve antioksidan sayesinde cildinizde oluşan kiri ve ölmüş olan hücrelerinizi temizler.

Yapılışı

 Yarım yemek kaşığı balı sırtınızda bulunan sivilcelerin üzerine sürün. 2-3 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ve durulayın.

Sivilceler İçin: Nane Yaprakları

Sırtta çıkan sivilceleri için nane yaprakları da oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Nane yapısında bulunan mentol sayesinde cildinizin yapısını besler ve rahatlatır.

Nane yaprakları cildinizi rahatlatır ve aynı zamanda oluşmuş şişliklerin azalmasına yardımcı olur.

Yapılışı

 5-6 kadar nane yaprağını avucunuzun için de ezin. Ezdikten sonra sırtınızda bulunan sivilceleri üzerine sürün. 15 dakika bekletip, ardından ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu tedavi yönteminin her gün düzenli bir şekilde 2 kez yapılması gerekir.

Sivilceler İçin: Elma Sirkesi

Elma sirkesi içerisinde bulunan asidik özelliği ile sırtınızda çıkan sivilcelerin kurumasını sağlar. Elma sirkesi cildinizin yapısını bekleyip cilt hücrelerinizin yeniden yapılanmasını sağlar.

Elma sirkesi içerisinde bulunan güçlü ve doğal olarak anti enflamatuar ve aynı zaman da anti bakteriyel özellikleri taşır. Taşıdığı bu özellikler sayesinde cildinizin pH seviyesini korunmasını sağlar.

Yapılışı

 1 yemek kaşığı elma sirkesini su ile karıştırın. Yaptığınız bu karışımı pamuğun üzerine dökerek cildinize sürün. Bu tedavi yöntemini gece uyumadan yapmanız ve sabah uyanınca su ile yıkamanız önerilir.

Sivilceler İçin: Domates

Domates sivilcelerle oluşan iltihabın kurumasına yardımcı olur. Aynı zaman da akne tedavisi görür.

Yapılışı 

  • Domatesi bir kasenin içinde iyice ezin. Ezdiğiniz domatesleri sivilcelerin üzerine sürün. 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

 

Etiketler