Sivex Losyon Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı

Yazar Yorum Yap 1.210
Sivex Losyon Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı

Sivex Losyon, cilt lekelerine ve bakterilere karşı oldukça etkili ve sivilce tedavileri için önerilen, sodyum sülfasetamid maddeye sahip bir ilaçtır. Krem gibi yoğun değil daha sıvı bir görünüme sahiptir. Sivex Losyon, ciltte bulunan birçok bakteriye karşı mücadele ederek, sivilce, akne vb. lekelerin oluşumunu engellediği gibi var olan sivilceleri de ortadan kaldırmaktadır. Sivex Losyon sahip olduğu güçlü antibakteriyel içeriği sayesinde yalnızca sivilce tedavileri için kullanımı önerilmektedir. Bunun dışında kullanımına çok fazla rastlanmamaktadır. Doktor tavsiyesi üzerine kullanabileceğiniz bu ürün, kısa sürede ciltte bulunan sivilcelerin geçmesine ve cildin normal görünüme kavuşmasına yardımcıdır. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel itibariyle Sivex Losyon günde iki defa sabah akşam kullanılması tavsiye edilmektedir.

Sivex Losyon Kullanım Önerisi

Doktorunuzdan ilacın kullanıma dair olur aldıktan sonra size verilen kullanma talimatının dışında asla Sivex Losyonu kullanmayınız. Sıradan cilt bakım ürünlerinin kullanımına benzer olarak Sivex Losyonu uygulamadan önce mutlaka losyonun uygulanacağı bölgeyi temizleyerek, cildinizi uygun hale getiriniz. Sivilcelerin yoğunluğuna ve tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre tavsiye edilen miktarda Sivex Losyonu elinize dökerek, nazikçe tüm bölgeye uygulayın. Kısa süre içinde cildinizde yaşanan değişime tanık olabilirsiniz. Merak edilen bir diğer önemli soru ise; Sivex Losyon yüzde ne kadar kalmalıdır? Sorusudur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılan bu ürün, gece sürüldükten sonra sabaha kadar ciltte kalabilir ancak sabah bol suyla temizlenmelidir. Bunun dışında yaklaşık bir saat yüzde kaldıktan sonra Sivex Losyon yine bol ve ılık su yardımıyla yüzden temizlenmelidir. Sivex Losyonun sivilce tedavisinde kesin çözüm sağlaması için mutlaka düzenli olarak kullanılmalıdır.

Sivex Losyon Yan Etkileri Nelerdir?

Cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan birçok ürün çeşitli yan etkilere sahiptir. Cilt özelliklerine göre değişiklik gösteren bu yan etkiler gerekli önlemler alınmadığı takdirde önemli sorunlara yol açabilir. Sivex Losyonun yan etkileri;

 • Ciltte yoğun alerjik tepkimeler (kaşıntı, döküntü, pullanma vb.)
 • Ağız içinde ve yüz bölgesinde şişme
 • Çeşitli enfeksiyonlar
 • Bulantı, kusma ve karın ağrıları
 • Tahriş
 • Yer yer yanma hissi ve
 • Deride görülen diğer etkenler

Sivex Losyon kullanmaya başladıktan sonra görülmüşse mutlaka doktorunuza ya da hastanelerin acil servislerine başvurun. Sivex Losyon kullanımında bu etkenler kişiden kişiye farklı biçimlerde görülebilir. En sık görülen belirtiler ise ciltte kızarıklıklar ve yanma hissidir. Sivex Losyon siyah nokta ve sivilceler için oldukça etkili bir üründür.

 

Kimler Sivex Losyon Kullanmaktan Kaçınmalıdır?

Cilt hastalıklarına karşı etkili ilaçlar kullanılmadan önce vücudunuzun ilaç için uygun olduğuna doktorunuzun karar vermiş olması gerekmektedir. Sivex Losyon etken madde ve güçlü yapısal özellikleri nedeniyle bazı kişilerin kullanmasına uygun değildir. Örneğin;

 • Böbrek yetmezliği rahatsızlığı
 • Astım
 • Açık yaraya sahip ciltlerde
 • İlacın etken ve yan maddelerine karşı alerjik reaksiyon gösterenlerde

Sivex Losyon kullanımı asla önerilmemektedir. Düzenli ilaç kullanan ve bir hastalığa sahip olan kişiler Sivex Losyon ilaç tedavisine başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeleri gerekmektedir.

Sivex Losyon Özel Kullanım Alanları Nelerdir?

Sivex Losyon, 12 yaş altındaki çocuklarda kullanımına rastlanmamaktadır. Ancak doktor kontrolünde ilaç tedavisine başlanabilir. Yaşlılarda kullanımında herhangi bir sakınca yoktur fakat kronik hastalıklara sahip ve ilaç kullanan kişiler Sivex Losyon kullanmadan önce yine doktoruna danışmalıdır. Eğer kullanmanız tavsiye edilen miktarın dışında Sivex Losyon kullanmışsanız ya da eksik kullanmışsanız, ilacı üst üste kullanmaktan kaçınınız. Aşırı doz kullanımlarında ise olası yan etkiler görülürse mutlaka doktorunuza başvurmanız tavsiye edilmektedir. Sivilce tedavileri için ideal ürün Sivex Losyondur.

Etiketler