Sivilce Lekeleri İçin Maske

Yazar Yorum Yap 1.124
Sivilce Lekeleri İçin Maske

Sivilce Lekeleri

Sivilceleri yok etmek için birçok ürünü veya doğal yöntemler iyi kötü bir şekilde kurtuluyoruz. Ama sivilce lekeleri kaliyor. Sivilce lekelerinden de kurtulabileceğiniz doğal ve sağlık maske tedavileri vardır. Eğer düzenli olarak bu doğal ve sağlıklı maskeleri uygularsanız bu sivilce lekelerini temizlendiğini zamanla göreceksiniz.

Sivilce İzleri İçin Limon Suyu

Limon tamamen doğal olan etkili şekilde cildi beyazlatma işlemi görür. Limon içerisinde bulunan çok zengin vitaminler sayesinde sivilceleri, sivilce izlerini gidermekte oldukça etkilidir. Devamlı ve düzenli kullanıldığı sürece lekelerin renginin açıldığını fark edeceksiniz.

Limon suyu sivilce izlerini temizlemekle kalmayıp bunun yanında siyah noktaları yok ederken ve kızarıklıkların gidermesine yardımcı olur.

Limon Ve Badem Yağı Maskesi

Biraz büyük bir kasenin içine 1 yemek kaşığı limon suyunu dökün, üzerine 1 yemek kaşığı bal da ekleyin, 1 yemek kaşığı badem yağınıda koyun ve son olarak 2 yemek kaşığı süt de ilave ettikten sonra bunları krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

Yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık suy ile yüzünüzü yıkayın. Bu maske lekeleri yok etmeye oldukça etkili bir maskedir. Haftada 2 kez yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bal Ve Limon Maskesi

2 limonu bir kasenin içine suyunu iyice sıkın ve üzerine bal da ilave edin ve bunları karıştırın. Daha sonra pamuğu bu karışımın içine batırın.

Batırdığınız pamuğu sivilce lekelerinin olduğu bölgeye uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi hergün düzenli olarak yaparsanız cildinizdeki lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Bal Ve Aspirin Maskesi

Aspirin doğal olmasa da sivilceler için oldukça etkili zararı olmayan bir tedavi yöntemidir. Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı bal koyun üzerine 3 adet aspirin ekleyin ve çok az su da dökerek bunları karıştırın ve aspirinin ezilmezi gerekir.

Daha sonra bu maskeyi yüzünüzde bulunan lekelere uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi haftada 2-3 kez yapmanız önerilir.

Sivilce Lekeleri İçin Domates Maskesi

Bir kasenin içine 2 adet domatesi koyarak ezin. Üzerine 1 adet salatalık ve yanında 2 adet avokado rendeleyip suyunu süzün ve suyunu alın.

Bunların üzerine domates suyunuda döküp ve karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 2-3 defa düzenli olarak yaparsanız sivilce lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Karbonat Maskesi

Bir kasenin içine 2 çay kaşığı karbonat koyun ve üzerine su dökerek aşırı kalın olmamasına dikkat ederek karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi lekelerin olduğu bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapar gibi sürün. Sürme işlemi bittikten sonra 5 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Bu maske tarifini haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler