Sivilceler İçin En Kolay 10 Doğal Tedavi Yolu

Yazar Yorum Yap 819
Sivilceler İçin En Kolay 10 Doğal Tedavi Yolu

Sivilceler

Cildinizde veya yüzünüzde çıkmasını istemediğiniz ama ısrarla çıkmaya devam eden sivilceler. Aynaya baktığınız da moralinizi bozan kimi zaman özgüveninizi yitirmenizi sağlayan sivilceler.

Tedavi görmeye para harcadığınız veya kozmetik ürünleri, kremleri alarak masraf ettiğiniz ve hala çıkmaya devam eden bu sivilcelerden tamamen doğal ve sağlıkli yollardan artık bu sivilcelerden kurtulabilirsiniz. 10 doğal tedavi yöntemiyle istemediğiniz sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

1. Limon Ve Yer Fıstığı Yağı

Sivilcelerin oluşumunu engelleyecek onları yok edecek tedavi yöntemi olarak oldukça etkili olarak bildiğimiz limondur. 1 yemek kaşığı limon suyunu ve 1 yemek kaşığı fıstık yağını karıştırıp ve yüzünüze uygulayın. Sivilceleri yok etmeye kalmayıp siyah noktalardan da sizi kurtaracaktır.

2. Limon Ve Gül Suyu

Bu tarif sivilceleri tedavi etmede çok etkilidir ve kokusu çok güzeldir. Yarım çay bardağı limon suyunu gül suyu ile birleştirin. Daha sonra sivillerinin bulunduğu yererlerin üzerine uygulayın. Sürdükten 30 dakika sonra yıkayın. Bu her gün olacak şekilde 3-4 hafta uygulayın.

3. Limon Sandal Ağacı Ve Tarçın Tozu

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı limon suyu koyun üzerine 1 çay kaşığı tarçın tozu ve 1 çay kaşığı sandal ağacını ekleyip karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürün. 30 dakika bekledikten sonra yıkayın. Bu tarifi haftada 2 kez uygulaması önerilir.

4. Limon Ve Yumurta Beyazı

Limon suyunu sivilcelerinizin üzerine uygulayın daha sonra yumurta beyazını parmaklarınızla limon suyunun üzerinden sürerek bekletin. 10 dakika sonra yıkayın.

5. Limon Ve Salatalık

1 orta boyunda salatayı rendeleyip üzerine 3 yemek kaşığı limon suyunu ilave edin. Daha sonra sivilcelerin üzerine uygulayın. Haftada 2-3 uygulayın ve etkisini görün.

6. Tarçın Ve Bal

Bu tarifi uyumadan önce yapın. 1 çay kaşığı tarçın toku ve 1 çay kaşığı bal bir kasenin içinde karıştırın. Göz ve dudak çevresine değmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. Böyle uyuyun sabah temizleyin. Haftada 2-3 uygulayın.

7. Çemen Otu

Bu ot sivilceler için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Bu çemen otunun yapraklarını ezin üzerine 1 2 damla su ilave edin yüzünüze uygulayın ve 10 dakika sonra yıkayın. Haftada 2 kez yapabilirsiniz.

8. Yağlı Ciltler İçin Zerdeçal

Zerdeçal sivilceleri ve iltihapları temizlemek için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Zerdeçalı su ile karıştırın ve sivilcelerinizin üzerine sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu tarifi haftada iki kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

9. Sarımsak

Kokusu kötü olsa da sarımsak sivilceler için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Bir sarımsağı rendeleyip daha sonra elinize alıp gözünüze değmeyecek şekilde sivilcelerin üzerine uygulayın. Her gün uyanınca düzenli olarak yapabilirsiniz.

10. Kuru Cilt İçin Hindistan Cevizi

Hindistan cevizini bir kasenin içine koyun üzerine süt ekleyin ve yumuşayacak şekilde karıştırın daha sonra sivilcelerin üzerine uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Hem sivilceleri yok edecek hem de cildinizi nemlendirme görevi görecektir.

 

Etiketler