Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maskeler

Yazar Yorum Yap 912
Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maskeler

Sivilcelerden Kurtulmak

Hindistan Cevizi Yağı

Kimi zaman hindistan cevizi yağı, sağlıklı bir yağ olduğu için yemek pişirmek için de kullanılıyor. Aynı zamanda bir taşıyıcı yağ da olan hindistan cevizi yağı cildi nemlendirme özelliği sayesinde birçok kozmetik ürününün içinde de kullanılıyor.

 • Hindistan cevizi yağı, sivilcelerin tedavisinde de kullanılmaktadır ve birçok kişi cildini bu yağ ile temizlerken bu sivilce tedavisi amacıyla kullanır.
 • Güçlü ve doğal antibakteriyel özelliklere sahip olan laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit gibi yararlı yağ asitlerini içermektedir.
 • Yapılan çalışmalar, laurik asit ve kaprik asitin akne bakterilerine karşı savaş açtığını göstermiştir.
 • Fakat her cildin hindistan cevizi yağına herzaman iyi bir tepki vermediğinin de bilinmesi gerekmektedir.  Bazı insanlarda cilt gözeneklerini tıkayarak, sivilcelerini daha da kötü bir hale getirebilir.

Kullanım talimatları:

 1. Aktarlardan bir şişe organik hindistan cevizi yağı satın alın.
 2. Parmaklarınızın ucuyla kavanozdan bir miktar hindistan cevizi yağı alın. Soğuk yerlerde, hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında bekletildiği zaman katı bir hale gelebilir. Eğer öyle olursa, biraz yumuşatmak için parmaklarınızın arasında ovun.
 3. Cildinize az miktarda yağ dökün ve dağıtın.
 4. Bu işlemi her sabah uygulayın.
 5. Eğer aknenizin kötüye gittiğini fark ederseniz bunu kullanmayı bırakın.

Badem Yağı

Çeşitli ve lezzetli yemekler için de kullanılan tatlı bademden, aynı zamanda birçok cilt bakım ürünlerinde bulunan bir yağ çeşidi üretilmektedir.

 • Badem yağı akne oluşumunu azaltıp, cildi iyileştirdiği için bir tedavi yöntemi olarak son dönemlerde artan bir ilgi kazanmaktadır.
 • Tatlı badem yağı, ciltte bulunan yağ asitlerinin gözeneklerini bloke ederek fazla sebumu çözemekte ve akne oluşumunu azaltmaktadır. Cilt tarafından kolaylıkla emilebilmektedir.
 • Doğal bir yumuşatıcı görevi görerek, cildi yumuşatır ve akne sorunlarını rahatlatır. Cildi pul pul dökme özelliği sayesinde, ölü cilt hücrelerinizin cildinizden çıkarılmasına yardımcı olmaktadır.
 • Antioksidan özelliğe sahiptir ve cilt tonunun rengini dengeye kavuşturmaktadır.
 • Tek başına sivilceler ile mücadele için ya da diğer yağlar ile beraber  taşıyıcı yağ olarak da kullanılabilir.

Kullanım talimatları:

 1. Bir şişe tatlı badem yağı satın alın.
 2. Yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kurutun.
 3. Badem yağını yüzünüze parmaklarınızı kullanarak uygulayın.
 4. Yağ ile birkaç dakika yüzünüze güzelce masaj yapın.
 5. Bu işlemi düzenli olarak her gün yapın.

Önlemler:

 • Toksik bir yapıda olan acı badem yağı değil de tatlı badem yağı kullandığınızdan emin olmalısınız.
 • Fıstık türü kuruyemişlere eğer alerjiniz varsa, tatlı badem yağı kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

Bu maskeler gibi cilt bakımınız için kullanacağınız tüm maskeleri düzenli olarak kullanmanız gerektiğini asla unutmayın. Bu maskeleri haftada bir defa yüzünüze ve boyun bölgenize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Boyun bölgesi de en az yüz bölgesi kadar hassas bir yapıya sahip olduğu için, yüz bölgesine yapılan tüm bakımları ayrıt etmeden boynunuza da yapmanız gerekmektedir.

 

Etiketler