Siyah maske nedir? Siyah maskenin faydaları nelerdir

Yazar Yorum Yap 10.261
Siyah maske nedir? Siyah maskenin faydaları nelerdir

Siyah Maske

 İçerisinde doğal ve zengin olarak çinko bileşimler, yüksek oranda kalsiyum büyük miktarda da potasyum ve su içinde çözünen vitaminler bulunur.

 Siyah maske cildimizi korumak için son yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkarılmış bir kişisel güzellik ürünüdür.

 Avrupa’da deneyen bilim adamlarının uyguladığı araştırmalar ve çalışmalar göstermektedir ki siyah maske kullanan kişiler polifenoller, hücre zarlarının oksidasyonunu engelleyip cildi son derece bakımlı yapar.

 Genellikle son zamanlar da kadınların çok kullandığı ve faydalı bulduğu bir üründür.

Siyah Maskenin Faydaları

 Siyah maske içerisinde bulunan yapı taşları ve proteinler sayesinde cildimizin pürüzsüz olmasına, kapanan gözenekleri açmasında ve yeni bir deri kazanmasını hazırlar.

 İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde siyah nokta olarak yüzümüzde çıkan lekeleri gidermekte çok faydalı bir üründür.

 Siyah maske yüzde bulunan derilerin daha parlak ve daha sağlıklı görünmesine katkı sağlar.

 Ergenlik döneminde daha çok karşılaştığımız sivilce ve leke gibi olumsuzları temizleme ve yok etme etkisi yapar.

 İçerisinde bulunan zengin vitaminler sayesinde yüzümüzde bulunan kırışıklıkların azalmasına, tahriş olan bölgeleri önlemesine yardımcı olur ve aynı zaman da yaşlılık görünümünü aza indirir.

 Yüzümüzün cildi vücudumuzun en ince ve hassas olan yerlerinden biri olduğundan dolayı yüzümüz genelde çevre ile sürekli olarak temas halinde olduğumuz için hava kirliliği, rüzgar gibi olumsuz etki yaratacak koşullardan dolayı siyah maske çok yararlı gelecektir.

 Hücre yenilenmesine katkı sağlar ve dolaşımın hızlı düzenli akıcı olmasına yardımcı olur aynı zamanda cildimizin doğal rengi ve görünümünü korumasına katkı sağlar.

 Siyah maske yapmak güzellik merkezleri kuaförler veya evde yapmak için marketlerde raflarda satılan çok kolaylık ile sahip olabileceğiniz bir ürün fiyat olarak çok ekonomik sizi üzmeyecek ve çok memnun bırakacak bir ürün olup yaptıkça yapmak isteyeceğiniz ve yaptıktan sonra yüzünüzde oluşan rahatlama hissi yumuşak bir deri temiz bir deri zaten dikkatinizi oldukça çekecek hoşunuza gidecek ve tamamen sağlıklı ürün olup siyah maske cildiniz için oldukça doğal olan bir yöntemdir.

Siyah Maske Kullanım Şekli

Siyah maske
Siyah maske

Kullanımı şekline gelecek olursak son derece basit kolay ve çok pratikdir.

 Öncelikle yüzümüzü ılık bir suyla yıkıyoruz daha sonra siyah maskeyi yüzümüze uyguluyoruz.

 Dairesel ve hassas dokunuşlarla gözümüz ve dudağımıza temas etmeyecek geriye kalan bölgeleri tamamını kaplayacak şekilde yüzümüze sürüyoruz.

 Siyah maskeyi yüzümüzde sürdükten sonra yaklaşık olarak 20-30 dakika kadar maskenin kurumasını bekliyoruz. Kurumasını beklerken hiçbir şekilde elimizi veya baska bir maddeyi yüzümüze sürmüyoruz

– 20-30 dakika geçtikten sonra yüzümüzü ılık bir su ile tekrar olarak yıkıyoruz ve yüzümüzü temizliyoruz.

 Özellikle kadınlar maskeyi yapıp yüzünü temizledikten hemen sonra makyaj yapılmaması gerekir aksi taktirde yüzünüzde bazı lekeler olur.

 Siyah maskeyi haftada 2 veya 3 kez düzenli olarak yapılması önerilir.

Etiketler