Siyah Noktalar İçin Doğal Peeling Yöntemleri

Yazar Yorum Yap 1.018
Siyah Noktalar İçin Doğal Peeling Yöntemleri

Siyah Nokta

Siyah noktalar hepimizin yüzünde çıkan bu noktalar oldukça moralini bozmaktadır. Birinden kurtulup gitti derken diğeri çıkar. Bu siyah noktalardan evde kolaylıkla basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz bir tedavi yöntemidir.

Siyah noktaları patlatarak, sürekli uğraşmak yerine bu maskelerle kolaylıkla tedavi edilebilir. Siyah noktaları sıkınca tam olarak temizlenmiş olmuyor ondan sonra orda iz kalıyor ve bu izde yeniden siyah nokta çıkmasına yol açıyor.

Bu maskelerle evde kolaylıkla sizi yormadan, kolay, basit ve pratik şekilde tamamen doğal ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir. Kolaylıkla maddi anlamda sizi üzmeyecek bir yöntemdir.

Limon Ve Tuz Maskesi

Limon ve tuz maskesi cildinize çok faydalı siyah noktaları temizlemek için oldukça etkili bir maske olup ve ayrıca antibakteriyel görevi de görür. İçerisinde bulunan tuz ve limon yüzünüzde çıkan siyah noktaları temizlemek için oldukça etkilidir. Limon cildinizdeki kiri öldürür.

Siyah noktaların ve sivilcenin oluşmasını engeller. Tuz antibakteriyel olduğu için kapanmış gözenekleri açıp ve sivilce çıkmasına yardımcı olan bakterileri temizler.

Maske Yapımı

1 yemek kaşığı deniz suyunu bir kasenin içine koyun. Daha sonra 1 tatlı kaşığı limon suyu da ilave edin ve son olarak 1 yemek kaşığı kadar su ekleyerek bunların hepsini karıştırın.

Hazırladığınız bu karışımı elleriniz temiz olacak şekilde göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yuvarlak şekilde masaj yapar gibi yüzünüze sürün. Bu maskeyi yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Esmer Şeker Ve Bal Maskesi

Esmer şeker ve bal maskesi peeling yapımında oldukça etkili bir yöntemdir. Esmer şekeri her cilt uygulayabilir. Bal ise kuru cilt için nemlendirici etki yaratacak maskedir. Sağlığa zararı olmayan tamamen doğal bir maskedir.

Maske Yapımı

1 yemek kaşığı esmer şekeri bir kasenin içine koyun ve üzerine 1 yemek kaşığı bal da ilave ederek. Bunları karıştırın krem kıvamına gelmesi gerek. Kıvama geldikten sonra yüzünüze masaj yapar gibi hassas dokunuşlarla sürün. Yüzünüze sürdükten 5 dakika sonra kaldırın ve ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Jelatin Ve Sütlü Maskesi

1 çay kaşığı aromasız jelatini bir kasenin içine koyup üzerine 1 çay kaşığı süt ilave edip bunları iyice krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırıyoruz. Hazırladığınız bu maskeyi yüzünüze sürün ve sürdükten sonra kurumasını bekleyin. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Yulaflı Maske 1 çorba kaşığı yulafı suyun içinde pişirin. Kalın bir kıvama geldikten sonra üzerine 1 tatlı kaşığı badem unu da ekleyin. Karışım bittikten sonra yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske yüzünüze oluşan siyah noktalar için oldukça etkili ve cildinizin yumuşamasını sağlar sağlığa zararlı olmayan tamamen doğal bir maskedir. Haftada 2 kere ve düzenli olarak kullanıldığında etkisini göreceksiniz.

 

Etiketler