Siyah Noktalar İçin Etkili Mısır Unu Maskesi

Yazar Yorum Yap 1.251
Siyah Noktalar İçin Etkili Mısır Unu Maskesi

Siyah Noktalar

Siyah noktaların çıkmasını kimse istemez. Genellikle burun ve etrafında çıkan bu siyan noktalar size kaşınma ve rahatsızlık etkisi yaratmakla değil aynaya bakınca moralinizi bozacak düzeydedir.

Siyah noktalar için birçok kozmetik ürün maskeleri vardır ama bu maskeler fiyat konusunda biraz pahalı olabilir. Para harcamak yerine tamamen Ev ortamında hazırlana gülen doğal ve sağlıklı olarak çok ucuz maske tarifleri vardır. Siyah noktalar için oldukça etkili bir doğal tedavi yöntemlerinden bir tanesi de mısır unu maskesidir. Bu maske siyah noktaları temizlemekle kalmayıp cildiniz için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Mısır Unu Maskesi

Bir kasenin içine 4 tatlı kaşığı mısır unu koyun üzerine 2 tatlı kasığı süt de ekleyin son olarak da 1 adet yumurta akı da ekleyin ve daha sonra bunları iyice krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Haftada 2 defa bu maskeyi düzenli olarak yaparsanız yüzünüzün siyah noktalardan temizlendiğini göreceksiniz.

Öneriler

Yağlı bir cilde sahipseniz hazırladığınız maskenin içerisine biraz limon suyu sıkabilirsiniz Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra cildinize krem sürerek daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan maskeyi yüzünüzden gül suyu ile temizleyebilirsin. Bu yöntem gözeneklerin sıkılaştırmak için oldukça etkili gelecektir.

Mısır Unu İle Siyah Nokta Maskesi

Bir kasenin içine bir yemek kaşığı yoğurt koyun üzerine 1 adet limonun kabuğunu rendeleyip kaseye koyun daha sonra 1 yemek kaşığı mısır unu da ekleyip krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. 15 dakika yüzünüzde bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Siyah noktaların yüzünüzden temizlendiğini göreceksiniz. Siyah noktalar tekrar çıkmaya başlayınca bu maskeyi tekrar yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Alternatif Mısır Nişastası Maskesi

Bir kasenin içine 3 tatlı kaşığı mısır nişastası koyun sonra bunun üzerine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi de ekleyin. Daha sonra bu malzemeleri krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. 15-20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra maskenin kuruduğunu anlayıp ılık su ile yüzünüzü yavaş yavaş bir şekilde yüzünüzden temizleyin. Maskeyi uyguladıktan sonra siyah noktaların gittiğini göreceksiniz. Siyah noktaların tekrar çıktığı zaman bu maskeyi tekrar uygulayabilirsiniz.

Maskeyi Kullanmanın Cilde Olan Faydaları

Bu maskeyi sadece siyah noktaları temizlemek için değil aynı zamanda ten renginin açılmasına da oldukça etki gösterecektir. Siyah noktaları temizlemek ve bunun yanında sivilce tedavisi içinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Bu maske her cilt türlerine etkilidir. İstediğiniz sonucu alabilirsiniz. Mısır unu içersinde bulunan zengin vitaminler sayesinde yüzünüzde oluşan koyu lekelerin tedavisi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

 

Etiketler