Skinoren Krem Ne İşe Yarar Yan Etkileri Ve Fiyatı

Yazar Yorum Yap 3.109
Skinoren Krem Ne İşe Yarar Yan Etkileri Ve Fiyatı

Skinoren krem içeriğinde Azelaik asit ve yardımcı madde olarak da Benzoik asit bulunmaktadır. Skinoren kremin klinik araştırmalarında ciltte bulunan serbest yağ asitlerinden kaynaklı ayrışmalarda, gözlemlenebilir bir azalmaya rastlanmıştır. Skinoren krem, özellikle yağlı ciltlerde yoğunlaşan sivilce ve rozase gibi cilt hastalıklarının tedavisinde oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Cilt yüzeyinde bulunan bakterilerin yok edilmesini ve cildi yenileyen özellikleri nedeniyle uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Skinoren kremi, iltihaplı sivilceler, kabarıklıklar ve gül hastalığı gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanabilirsiniz.

Skinoren Krem Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Skinoren krem, ciltte geçmeyen sivilceler ve çeşitli cilt lekelerinin onarılması için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra;

  • İltihaplı sivilceler
  • Ciltte oluşan kabarcıklar
  • Gül hastalığı (rozese)
  • Akne ve sivilce lekeleri vb.

Cilt hastalıklarının tedavisinde oldukça etkilidir. Skinoren sivilce kremi kullanan kişilerde gözlemlenen etkiler; cilt hastalığına sebep olan bakterilerin yok olması, ciltte yenilenme ve ferahlık hissi, zararlı bakteri ve ölü derilerin giderildiği gözlemlenmektedir. Mutlaka bir doktor önerisiyle kullanılması gereken bu krem, yapılan klinik araştırmalar ve gözlemler neticesinde 3 aylık düzenli kullanımda kesin sonuç vermektedir. Doktorunuz tarafından önerilen doz ve süreler dışında Skinoren sivilce kreminin kullanılması olası birçok yan etkiye sebep olabilir.

Skinoren Kullanım Önerileri Nelerdir?

Skinoren krem, halk arasında sivilce tedavileri için bilinen bir üründür. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılması kremin birçok yan etki bırakmasına neden olabilir. Skinoren kremin kullanımı miktarı ve uygulama yöntemi ise, iyice temizlenmiş bir cilt yüzeyine, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tedavi edilecek bölgeye uygulanmalıdır. Doktorun ya da eczacının önerdiği miktarlarda tedavi süresince aksatılmadan kullanılması gerekmektedir. Skinoren krem kullanımı oldukça basit ve etkilidir. Skinoren kremin kullanım dozu ve şekli cilt rahatsızlığının türüne ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle doktor tavsiyesi dışında kremi kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Genel itibariyle Skinoren kremin 3 ay boyunca düzenli olarak kullanılması hastalıklara karşı kesin sonuç vermektedir.

Skinoren Krem Doz Aşımı ve Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Doz aşımında görülen başlıca yan etkiler cilt ve deri altı bozukluklara neden olabilmektedir. Skinoren sivilce kremi, önerilen miktarlarda ve sürelerde kullanılmadığı takdirde;

  • Deri irritasyonları (kaşınma, döküntü, yanma, kızarıklık, pullanma vb.)
  • Ciltte alerjik tepkimeler
  • Cilt yüzeylerinde şişlik
  • Nadir karın ağrısı, solunum güçlüğü vb.

Gibi yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkilerden birine ya da birkaçına sahipseniz en kısa sürede doktorunuza başvurmanız tavsiye edilmektedir. Bu yan etkiler genellikle tedavinin en başında kendini gösterir ve krem dozunun yavaş yavaş düşürülmesiyle ortadan kaybolur.

Skinoren Krem Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Skinoren sivilce kreminin yapısında bulunan maddelere karşı duyarlılık ve alerjik reaksiyonlar gösterebilirsiniz. Bu nedenle kremi kullanmanızda herhangi bir sakınca olmadığına dair doktorunuzla görüşmeniz tavsiye edilmektedir. Son dönemlerde Skinoren krem saç dökülmesi için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunun nedeni ilacın sahip olduğu yan etkilerden kaynaklanmaktadır. Zaman zaman kişilerde yan etki olarak tüylenme görülmektedir. Bu yan etkiden yararlanmak için Skinoren krem tercih edilse de asla önerilmemektedir. Aksi takdirde başka yan etkilerle saç derisinde geri dönülmez hasarlar bırakabilir. Skinoren krem kullanırken; kremin, göz ve ağız çevresine temasından kaçınılması gerekmektedir. Göze temas eden krem hem temiz suyla yıkanmalıdır. Skinoren krem hamilelikte kullanılmasında bir sakınca yoktur fakat yine de doktor önerisiyle kullanılmalıdır. Genç yetişkin bireylerde çokça gözlemlenen sivilce sorunlarına karşı birçok cildiye uzmanı, hastalara skinoren sivilce kremini önermektedir.

Etiketler