Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri

Yazar Yorum Yap 1.011
Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri

Soyulabilen Siyah Nokta

Yüzünüzde çıkan ve sevmediğiniz o siyah maskelerden tamamen doğal ve sağlıklı olarak ev ortamınla kolaylıkla yapılacağı soyulabilen siyan maskeler ile siyah noktalarınızı yok edebilirsiniz. Bu siyah noktalar genelde cildi aşırı yağlı kişilerde çıkar.

Ölmüş olan hücrelerin, kirlerin büyük gözenekler içine girerek kapanmasına neden olur. Bu doğal ve sağlıklı maskeleri düzenli olarak yaparsanız eğer çıkmasını istemediğiniz siyah noktalarinizdan kurtulabilirsiniz.

Başka bir ürün alıp siyah noktalara uygulamış ama temizlemeyi sağlayamamış olabilirsiniz veya kimyasal ürünleri yüzünüze sürmek istemiyor olabilirsiniz. Soyulabilen siyah nokta maskeleri diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça etkilidir. Son zamanlarda özellikle kadınların daha tercih ettiği doğal tedavi yöntemidir.

Süt Ve Bal Maskesi

1 kabın içine 1 yemek kaşığı bal koyun. Daha sonra üzerine 1 yemek kaşığı süt de ekleyip bunları karıştırın. Sonra bu kabı mikrodalga fırın ile ısıtıyoruz koyu ve yapışkan bir kıvama gelmesi gerekir. Yeterli kıvama geldikten sonra çıkartın ve yüzünüze uygulayın.

20-30 dakika yüzünüzde bekletip daha sonra yavaş bir şekilde maskeyi soyun. Bu maskeyi haftada 2 keze uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında zaten yüzümüzde olan olan siyah noktaların iyice gittiğini göreceksiniz.

Süt Ve Jelatin Maskesi

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı süt koyun. Ardından 1 yemek kaşığı jelatin ekliyiniz. Daha sonra bunları iyice krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra mikrodalga fırına koyun 10 saniye ısıtın.

Karışımı fırından çıkardıktan sonra biraz soğumasını bekleyip daha sonra siyah nokta olan bölgeyen sürün. Sürdükten 15 dakika sonra yavaş bir şekilde yüzünüzden maskeyi soyun. Daha sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez düzenli olarak kullandığınız sürece siyah noktaların gözle görülür şekilde azaldığını göreceksiniz.

Kağıt Mendil Maskesi

1 kabın içine 1 yumurta beyazı ve daha sonra 1 yemek kaşığı limonu koyup bunları krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

Yeterli kıvama geldikten sonra bu maskeyi siyah noktaların üzerine uygulayın. Uyguladıktan sonra kağıt mendili yaptığınız maskenin üzerine yavaş bir şekilde koyun. Sonra bu maske yüzünüzde soyulanabilecek kadar bekledikten sonra bu kağıt mendili hafif bir şekilde yüzünüzden çekin. Bu maske haftada bir defa yapabilirsiniz. Düzenli olarak yaptiğınız zaman çıkan bu siyah noktaların cildinizde temizlediğini göreceksiniz.

Limon Ve Karbonat Maskesi

Limonun hem vücuda sağlıklı hemde cildinize yeterince yararlı olduğunu biliyoruz. Bu maskeyi uyguladığınızda gözeneklerin içindeki kiri ve fazla yağı temizlerken ayrıca siyah noktalarında azaldığını göreceksiniz. Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı karbonatı koyun üzerine 1 yemek kaşığı limon suyunu dökün. Daha sonra krem kıvamı alana kadar karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra siyah noktaların olduğu yere dairesel olarak masaj yapar gibi uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez düzenli olarak yapmanız önerilir.

 

Etiketler