Soyulan Ciltler İçin Ev Yapımı Doğal Kürler

Yazar Yorum Yap 1.076
Soyulan Ciltler İçin Ev Yapımı Doğal Kürler

Soyulan Ciltler

Genellikle kuru ciltlerde cildinizi soyulması görülebilir. Soyulan bu ciltlerde sizi rahatsız edebilir. Kozmetik ürün alıp kimyasal madde kullanmaya gerek yok ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz doğal ve sağlıklı cildinize zarar vermeyecek doğal kürler yapabilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı evimizden eksik olmaz yemeklerimizde oldukça fazla kullanılırız. Zeytinyağı aynı zaman da soyulan ciltler içinde oldukça faydalıdır.

Soyulan cilt bölgenize zeytinyağı sürerek soyulmanın önüne geçip ayrıca cildinizi nemlendirebilirsiniz. Zeytinyağını limon suyu veya yumurta akıyla karıştırıp yüzünüze maske olarak da uygulayabilirsiniz. Yaptığınız bu maske yüzümüzün temizlenmesine fayda sağlayacaktır.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağını birçok marketlerden temin edebilirsiniz. Bu yağ cilt hastalıklarına icin savaşan oldukça etkili bir yağdır. Soyulan cildinizi temizleme ve nemlendirme etkisi sağlar. Ayrıca yüzünüzdeki kırışıklıkları tedavi etmek içinde oldukça etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizini yağı cildinizi güzelleştirmek için ve soyulan cildinizi nemlendirmek için oldukça etkilidir. Yağlı soyulan cildinize uygulayın. Düzenli olarak kullanıldığında cildinizde soyulma azaldığını göreceksiniz.

Susam Yağı

Susam yağı cildinizde olan birçok problemler için oldukça yararlıdır. Susam yağını soyulan bölgenize masaj yapar gibi sürün. Cildinizi nemlendirerek soyulmanın önüne geçecektir.

Hint Yağı

Cilde faydalı oldukça fazla yağ çeşidi vardır. Hint yağı da bu yağlardan biridir. Hint yağı her cilde kullanmak için uygundu. Cildinizde olan soyulmaların önüne geçip cildinize gerekli olan nemi sağlayacaktır. Soyulan bölgenize hint yağını dairesel hareketlerle masaj yapar gibi sürün daha sonra cildinizi temizleyin.

Badem Yağı

Badem yağı soyulmuş olan ciltler için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Soyulan bölgeye badem yağını uygulamak cildinizi onarma işlemi ve nemlendirmekte oldukça etkilidir. Düzenli olarak günlük kullanılmanız önerilir.

Limon Suyu

Limon evimizden eksik olmaz ve oldukça faydalı ve çok severiz. Limon suyu cildimiz için de çok faydalıdır. Özellikle cildinizde olan soyulmalara karşı limon suyu tam bir tedavi yöntemidir. Limonu soyulan bölgenizin üzerine masaj yapar gibi uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. Limon suyu cildinize gerekli olan nemi sağlayacak ve soyulmaların sonlanmasını sağlayacaktır.

Muz

Muz tüketmek vücudumuza oldukça yararlı olduğunu biliyoruz. Sadece vücut değil cilt içinde gerekli nemlenmeyi sağlayacaktır. Özellikle kadınların son zamanlarda oldukça fazla cilde kullandığı tedavi yöntemidir. Muzu bir kasenin içinde yoğurt ile karıştırıp soyulan bölgenize uygulayabilirsiniz. Ayrıca cildinizi nemlendirmekle kalmayıp yumuşaklık kazandıracaktır.

Salatalık

Salatalık cildinizi nemlendirmek açısından oldukça etkili bir doğal tedavi yöntemidir. Salatalığı krem kıvamına getirip soyulmuş olan bölgenize uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında soyulan bölgeleri onarmak amacıyla ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Elma

Elmayı sadece yemekle kalmayıp cildinize de uygulayabilirsiniz. Elmanın kabuklarının iç kısmı nemlendirme açısından oldukça etkilidir. Soyulan bölgenize her gün düzenli olarak kullandığınız sürece soyulmaların azaldığını göreceksiniz.

 

Etiketler