Spor Ve Diyet Programı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yazar Yorum Yap 1.145
Spor Ve Diyet Programı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kilo vermek isteyenler için spor ve diyet eş zamanlı olarak yürütülmelidir: Doğru şekilde yapılan spor ve diyet programı kısa süre içerisinde istenilen sonuçların elde edilmesini sağlar.

Diyet yaparken spor ile bu diyete destek verilmediğinde kilo vermek daha zor ve geçici hale gelir. Bundan dolayı spor ve diyet programı birbirinden ayrılmadan yürütülmelidir. Ancak her insanın vücut tipi birbirinden farklı olduğundan dolayı doğru programın yapılması son derece önemlidir. Bunun için bir uzmandan yardım alınabilir. Genellikle spor ve diyet programı hazırlanırken öncelikle kişiye vücut analizi yapılır ve ona göre bir program belirlenir. Hazırlanan programa bağlı kalmak ve onun dışına çıkmamak kilo verme açısından gidişatı etkiler.

Spor Ve Diyet Programı Nasıl Olmalıdır?

 

 

Haftalık spor ve diyet programı yaparken kahvaltıda iki haşlanmış yumurta, keçi peyniri, tuzsuz siyah zeytin, bol miktarda yeşillik, domates, salatalık, şekersiz siyah ya da yeşil çay, az miktarda tahin ve üzüm pekmezi yenilebilir. Haftada bir gün kahvaltıya fındık ve ceviz de ilave edilebilir. Ancak bunların miktarlarında aşırıya kaçmamakta yarar vardır. Sabah kahvaltısının ardından spor ve diyet programı kapsamında öğle yemeğinde ızgara tavuk, balık ya da hindi eti, buharda pişen ya da haşlama olan sebze yemeği, çiğ sebzelerle hazırlanmış salata ve dört yemek kaşığı bulgur pilavı yenilebilir. Yenilenen sitemizi https://www.dietto.com.tr/dietto-programi-nedir bu linkten ziyaret edebilirsiniz.

Sabah kahvaltısının ardından ara öğünde iki kuru kayısı, yedi tane tuzsuz badem yiyebilirken spor ve diyet programı çerçevesinde öğle yemeğinin ardından yapılacak ara öğünde on beş badem ya da dört tam ceviz, bir tane muz ve bir su bardağı ayran içilebilir. Buna ek olarak spor ve diyet programı akşam yemeğinde ise tavuk göğüs eti, hindi eti veya kuzu ve dana eti, buharda pişen ya da haşlanmış sebze yemeği yenilebilir. Akşam yemeğinin erken saatte yenmesine özen gösterilmesi gerekir.

Spor Ve Diyet Programı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlıklı yaşam için spor ve diyet programı yaparken günde en az iki litre alkali su içmeye ve işlenmiş gıdalardan uzak durmaya dikkat edilmelidir. Tuz olarak sofra tuzu yerine himalaya tuzu kullanılmalı, mikrodalga ile pişirilen hazır besinler tüketilmemelidir. Akşam yemeğinden sonra gece boyunca istenilen bitki çayı içilebilir. Ancak bunda aşırıya kaçılmaması gerekir aksi takdirde vücuda zarar verebilir. Aniden gelen tatlı krizlerini önlemek amacıyla ise tarçın iyi bir kurtarıcı olacaktır.

 

Etiketler
« Önceki konu