Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı ?

Yazar 3 Yorum 4.818
Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı ?

Cinsel ilişki sırasında penisin vajina içerisine giriş yapması ve içeriye boşalması durumu sonucunda meydana gelen hamilelik durumunda kadının yumurtalarının hazır bir vaziyette bulunması durumunda, sperm hücreleri vajinadan içeri geçerek doğrudan yumurta kısmına erişim sağlamakta ve yumurtayı döllemesi neticesinde ise gebelik eylemi söz konusu olmaktadır. Bu bakımdan jinekoloji uzmanları tarafından da dile getirildiği üzere, kadının yumurtlama süreci dışında penisin vajina içerisine giriş yapmadan doğrudan dışarıdan boşalmasının gebeliğe neden olamadığını belirtmekte fayda görmekteyiz.

Genital organların bir iletişim şeklinde birbirine temas etmesi durumu söz konusu olması durumunda veya doğrudan dışarıya boşalma eyleminin söz konusu olması durumunda gebelik durumu çok düşük olsa da bir ihtimal söz konusu olabilmektedir. Ancak, penis ve vajina birbiri ile doğrudan birleşmesi söz konusu olmadan doğrudan vajina üzerine boşalma sağlanması durumunda gebelik kalabilme olasılığının yükselebileceğini de ayrıca belirtmekte fayda görmekteyiz.

Sürtünme Yolu İle Hamilelik Riski Söz Konusu Mu ?

Birçok yönlerden risk taşıması nedeniyle, sürtünme yolundan uzak durulması gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Sürtünme yolu ile cinsel ilişkiye girilmesi gebelik bakımdan risk teşkil edebilmekle birlikte ayrıca bireylerde söz konusu olabilen genital enfeksiyonlar, herper ve diğer sağlık sorunları da kolayca bulaşabilmesi sebebiyle sağlık açısından da ciddi sonuçlara neden olabilmektedir. İlave olarak, özellikle de uzun süreçli sürtünmeye bağlı olarak da enfeksiyon durumuna neden olabilmesi sebebiyle, sürtünme yolu ile cinsel ilişkiye girilmesinin bu anlamda da risk teşkil edebildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Özetle, spermin doğrudan yumurtalığa ulaşması durumunda, sürtünme yolu ile de gebelik durumunun söz konusu olabileceğini belirterek, bu eylemin gerçekleştirilmesi ve adet döngüsünün 7 günlük süreçten fazla süreçli olarak gecikmiş olması durumunda bireylerin hemen jinekoloji uzmanına başvuruda bulunmasını ve gerekli testlerin yaptırılmasını tavsiye etmekteyiz.

Etiketler

3 Yorum

  1. Erkek arkadasimla sekiz gun once surtunme ile iliski oldu ben yumurtlama donemimdi ama disari bosaldi sonra birsey olmadi ama ustumde ince kulot ve gunluk ped vardi birsey olmamistir dimi cok stres yaptimm

  2. Adet günüme 2 gün kala erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Daha sonra da vajinam acıyınca bıraktık. Ama vajinama herhengi bir sıvı bulaşmış mıdır işte bundan emin değiliz. Göbeğimin üzerine boşaldı ve ıslak mendille sildim. Sonrasında vajinamla göbeğimi suyla yıkadım. Hamile olma riskim var mı varsa çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim

  3. Merhaba hocam ben bundan bir ay önce sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim boşalma olmadı zevk suyu gelmiş olabilir adetim gecikince idrarda gebelik testi yaptım negatif çıktı sizce hamile kalma olasılığım varmı?