Taze Ve Parlak Bir Cilt İçin Limon Maskeleri

Yazar Yorum Yap 1.765
Taze Ve Parlak Bir Cilt İçin Limon Maskeleri

Taze Ve Parlak Bir Cilt

Limonun vücudumuza çok yararlı olduğunu biliyoruz. Sadece vücudumuz için değil cilt bakım içinde oldukça yararlı doğal ve sağlıklı bir besindir. Limon içerisinde bulunan zengin vitaminler sayesinde yüzünüzde çıkan sivilceleri, lekeleri ve yağlı cilde sahip olanlar için oldukça faydalıdır. Kozmetik ürünlere fazla para vermek yerine evlerinizde rahatlıka ve kolaylıkla hazırlanabileceğiniz limon maskeleri yöntemleri vardır. Bu doğal malzemelerle hazırlanan limon maskeleri cildinizi taze ve parlak durmasını sağlacaktır.

Kırışıklık Giderici Limon Maskesi

Bu maskenin içerisinde olan yeşil çay antioksidan görevi görmesinden dolayı kırışıklıkları oldukça azaltacaktır. Bu yeşil çayı limon suyu ile beraber karıştırılıp maske yapıldığında da cildinizi daha parlak, taze ve yaşlandırmayı geçiktirici etkiler yaratacaktır.

Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı yeşil çayı dökün, üzerine 1 tutam zerdeçal tozu ekleyin daha sonra bunların üzerine de yarım çay kaşığı limon suyunu da ekleyerek iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımın içine pamuğu batırıp gözünüze değmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. Sürdükten sonra tekrar yeni bir pamuk ile aynı şekilde yüzünüze sürün. 10 dakika yüzünüzde bekletin daha sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Bu maske tarifini haftada 1 defa yapabilir ve düzenli olarak yapıldığı sürece oluşan kırışıklıklara karşı oldukça faydalı bir etki yaratacaktır. Ayrıca cildinizin taze ve parlak görünümünü sağlayacaktır.

Sivilce Önleyici Limon Maskesi

Yağlı bir cilde sahipseniz yüzünüzde sivilceler oluşması oldukça mümkündür. Ama biz bu maskeyle sivilceler daha oluşmadan önce derinin altını tedavi edip bu sivilcelerin çıkmasını önleyebiliriz. Bu maskenin içinde olan yumurta beyazı gözenekleri sıkılaştırmak için oldukça faydalıdır. Yumurta beyazı limon suyuyla beraber kullanıldığında sivilcelere karşı etkili bir tedavi olucaktır. Ayrıca bu maske cildiniziz daha taze ve parlak görünmesi için oldukça etkilidir.

Bir kasenin içinde 1 adet yumurta beyazını çırpın, daha sonra üzerine 1 çay kaşığı limon suyuda dökerek bunu karışı iyice karıştırın. Öncelikle bu maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü iyicene yıkadıktan sonra bu maskeyi dudak ve göz bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sonra soguk su ile yüzünüzü temizleyin. Bu maske tarifini haftada 2 defa uygulamanız önerilir.

Leke Giderici Limon Maskesi

Balın cildizine olan yararları çoktur özellikle lekeleri temizleme görevi görür. Ayrıca bu maskede limon suyu ve domaste de bulunur. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu malzemelerle tamamen doğal ve lekelerden temizleyen maske yapabilirsiniz.

Bir kasenin içine yarım çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal ve son olarak 1 çay kaşığı ezilmiş domatesi koyun ve karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Bu maske cildinizdeki lekeleri temizleyecek ve parlaklık kazandıracaktır. Haftada 2-3 defa bu maskeyi uygulamanız önerilir. Düzenli kullanıldığı sürece etkisinin göreceksiniz.

 

Etiketler