Ten Beyazlatma Yolları

Yazar Yorum Yap 1.196
Ten Beyazlatma Yolları

Ten Beyazlatma

Cildiniz renginin açılmasını ve beyazmalasını istiyorsanız. Beyazlatmak için birçok kozmetik ürün yapılmıştır ancak bfu ürünlerin fiyatları oldukça pahalı olduğu için almakta zorlanabilirsiniz. İçerisinde birçok kimyasal madde olduğu için cildinize zarar verme ihtimali vardır. Ama doğal ve sağlıklı yollardan ev ortamında rahat bir şekilde bunalmadan aldığınız etkili sonuçlar sizi mutlu edecek şekilde kolaylıkla ve pratik şekilde uygulayabilirsiniz. Bu maskeler cildinizin rengini beyazlatmaya, nem kazanmasına ve canlandırması için oldukça yararlı gelecektir.

 Kurutulmuş Portakal Kabukları Ve Yoğurt

Bu maske tarifi evlerde yapılan oldukça etkili bir maskedir. İlk olarak portakalın kabuklarını üzerinde olan nemi kaybolacak şekilde kurumasını sağlayın. Bu maske cildinzde olan lekeleri yok etmekte çok etkilidir. Ayrıca siyah noktaların olduğu yere de uygulayın kaybolacaktır ve cildinizin beyazladığı göreceksiniz.

Kuruyan portakal kabuklarını toz şeklini alacak şekilde ufalayın. Daha sonra bir kabın içine bir yemek kaşığı kuruttuğunuz tozu içine koyun üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ilave edin ve bunları karıştırıp krem kıvamına getirin. Önce yüzünüzü temizcene yıkayın daha sonra bu maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar yüzünüzde kalsın daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kez düzenli olarak yüzünüze uygulayın.

Domates, Yoğurt ve Yulaf maskesi

Yoğurdun cildinizi beyazlatma görevi vardır ve cildinize oluşan lekeri temizler. Cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlar. Yulaf  domates suyuyla beraber ten renginizi doğal olarak açar ve sıkılaştırma görevi görür.

Teninizin rengini beyazlatmak amacıyla ev ortamında kolaylık yapabilceğiniz bir maskedir. Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı yoğurdu koyun ardından 1 yemek kaşığı domastesi de ilave edin ve son olarak üzerlerine 1 tatlı kaşığı yulafıda ekleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra dudak ve göz bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 15-20 dakika yüzünüzde bekletip daha sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi haftada 2-3 kez düzenli olarak uyguladığınızda yüzünüzde olan beyazlaşmayı fark edeceksiniz.

Süt Limon Suyu ve Bal Maskesi

Bir kasenin içine 1 tatlı kaşığı süt dökün üzerine 1 tatlı kaşığı bal da ekleyin ve son olarak 1 tatlı kaşığı limon suyunu da ekleyip bunların hepsini krem kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Daha sonra bu maskeyi yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak kaldırın.

Limon Suyu Maskesi

Limon suyunu cildinize renk tonunu açmak için kullanabilirsiniz. Limon suyunu yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekletip ve yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez yapabilirsiniz.

Domates Suyu Maskesi

Domatesin suyu cilt renk tonunu beyazlatmada oldukça etkili bir yöntemdir. Domates suyunu bir pamuğun üzerine döküp yüzünüze sürebilirsiniz. Daha sonra kurumasını bekleyin kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu maske yöntemini haftada 3-4 kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

 

 

Etiketler
« Önceki konu