Voltaren Hap Nedir Yan Etkileri Ve Fiyatı

Yazar Yorum Yap 5.568
Voltaren Hap Nedir Yan Etkileri Ve Fiyatı

Ağrı kesici ve iltihap giderici olarak kullanılan voltaren hapının etkin maddesi, diklofenak’tır. Kutu içeriğinde 20 tablet bulunan bu ilacın her tableti 75 mg etkin madde içerir ve satış fiyatı, 14.02 TL’dir. Bunun yanı sıra; kireçlenmelerde, bel ve sırt ağrılarında, eklem ağrılarında, burkulma ve incinmelerde, adet döneminde görülen ağrıyı hafifletmede, ameliyat sonrası ağrı ve şişlikleri azaltmada da tedavi amacıyla kullanılmaktadır. İlacın etken maddesine karşı alerjisi olan kişilerin, bu ilaç kullanımından uzak durması gerekir. Aynı zamanda kalp yetmezliği, mide kanaması, bağırsak ülseri, böbrek veya karaciğer sorunu olanlar bu ilacı kullanmamalıdır. Bebeğe zarar verebilme riski yönünden, hem hamilelik hem de emzirme dönemlerinde anne adayları bu ilaç kullanımından kaçınmalıdır. İlaç alkol ile birlikte alınmamalıdır çünkü alkol, ilacın yan etkilerinin görülme sıklığını artırmaktadır.

Voltaren Hapı Kullanım Şekli ve Yan Etkileri

Voltaren hapı, 18 yaş altı çocuklarda kullanılmamaktadır. Yetişkinlerde ilacı kullanırken, doktorun vermiş olduğu talimatlara göre hareket etmelidir. İlacın yanlış kullanımı durumunda, hastalığın seyri olumsuz etkilenmektedir. Yemek ile birlikte alınması önerilen bu ilacın her tableti, bir bardak su ile alınmalıdır. Günlük önerilen doz, 1 veya 2 tablettir. Bundan fazla alınan tabletler, yan etkilerin görülme sıklığını artırmaktadır. Görülen yan etkiler arasında;

Nefes alıp verirken güçlük yaşanması

Yüz, dil veya boğaz bölgesinde şişme gözlenmesi

Baş ağrısı ve baş dönmesi

Deride dökülmeler, kaşıntı veya morarma gözlenmesi

Yükselen ateş

Ayaklarda şişkinlik

Göğüs ağrısı

Sindirim sistemi üzerine etki ederek, bulantı ve kusmaya yol açması

Karın ağrıları

İshal olarak sıralanabilir. Bu görülen yan etkiler, ihmal edilmemelidir ve kısa sürede en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. İyi bir sonuç almak ve kısa sürede tedavi edilmek isteyenler, ilacın düzenli olarak kullanımına özen göstermelidir.

Etiketler