Yağlı Ciltler İçin 7 Doğal Tonik

Yazar Yorum Yap 2.255
Yağlı Ciltler İçin 7 Doğal Tonik

Yağlı Ciltler

Eğer cildiniz aşırı yağlı ise cildinize doğal olmayan maddeleri sürmek istemiyorsanız. Yüzünüzdeki yağlardan kurtulmak için ev ortamında hazırlanabilen ve ekonomik alanda sizi üzmeyecek doğal ve sağlıklı bir tonik tedavisi yapabilirsiniz. Hazırlanması çok kolay ve pratiktir, tamamen cildinize zarar vermeyecek doğal bir maskelerdir.

Birçok kozmetik ürün içersinde alkol olduğu için daha çok yağlı ciltlere zarar verebilir. Bu zarar verecek ürünleri kullanmak yerine kendiniz hazırladığınız uyguladığınız gözünüzün önünde olan tonik tedavisi yapabilirsiniz. Hepsi doğal ve sağlıklı olduğu için rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz.

Soğuk Su Toniği

En kolay tonik yöntemlerinden biridir. Hiçbir masrafı yoktur gayet kolay pratik ve sağlıklıdır. Soğuk su cildiniz kuruysa cildinize çok iyi bir nemlendirici görevi görür ve bunun yanında akne tedavisi olarak kullanılır ayrıca cildinizin üzerindeki fazla olan yağı azaltır.

Cildinizde sivilce çok çıkıyor ise en iyi doğal yöntem soğuk su toniğidir. Eğer cildiniz sivilce oluşmasına çok müsait ise cildiniz için tedavi olmaya gittiğiniz de size diğer tonikleri kullanmamanız sadece soğuk su toniği kullanmanızı önerecektir.

Yalancı Tespih Ağacı Toniği

Yalancı tesbih ağacı toniği daha çok cildinizin sağlıklı olması için uygulanır. Çatlamış olan cildinizi onarır, yağlı bir cilde sahip iseniz gerekli nem seviyesini sağlar.

Akne, iltihap gibi birçok cilt sorunlarına tedavi olarak kullanılır. 1 tane yaprağını alıp temizleyin. Bir kasenin içine koyun ve su ekleyerek kaynatın. Daha sonra çıkarın soğuması için bekleyin. Daha sonra yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Limon Toniği

Ekonomik olarak çok ucuz ve yapılması kolay toniktir. Eğer cildiniz aşırı yağlı ise bu yağları alır. Doğal olduğu için oldukça etkilidir. Akne çıkmasına neden olan bakterileri temizler. Limon suyunu iki kaşık su ile karıştırıp limon toniği yapmış olursunuz. Sprey gibi olan şişeye koyup cildinize uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera Toniği

Bu tonik cildinizde ki pH seviyesini eşitleyecek, ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır ve gözenekleri sıkılaştıracaktır. Aloe Vera nın üzerinde olan jeli yavaş şekilde çıkarın.

Ufak ufak doğrayın mikser robotuna atın iyice jel olduktan sonra içine az su atın daha sonra tonik olarak kullanabilirsiniz. Salatalık Suyu Toniği Salatanın cildi ferahlatmaya yarar. Gözeneklerinizi temizler. Yağ seviyesini dengede tutar ve cildinizi yeniler ayrıca renk tonunuzu açmak için oldukça etkili bir toniktir.

Yeşil Çay Toniği

Yeşil çay içinde zengin bileşen olduğu için cildinizin sağlığı korumaya çalışmak için oldukça etkilidir. Cildinizde olan fazla yağı temizleyecektir. Cildinizi güzelleştirip yaşlanmayı geciktirir. 2 yeşil çayı demleyin. Sonra bir kaseye koyun ve soğusun. Bunu her gün cildinize yapabilirsiniz.

Gül Suyu Toniği

Gül suyu cildinizin güzelleşmesi kullanılır. Yorulmuş, solmuş ciltleri güzelleştirir ve canlandırır. Ayrıca gül suyu iltihapları temizlemek amacıyla oldukça yararı vardır. Gül suyunu tonik olarak içine hiçbir şey koymadan cildinize uygulayabilirsiniz

 

Etiketler