Yaş Maya Maskesi

Yazar Yorum Yap 1.134
Yaş Maya Maskesi

Yaş Maya Maskesi

Yaş maya maskesi eğer cildiniz çok kuru yada çok yağlı ise, cilt rengi solgun yada sürekli sivilce ve siyah nokta çıkıyor ise sürekli bu sorunlarla mücadele etmek zorunda kalıyorsanız. Evde tamamen doğal yollardan ve sağlıklı olarak maya maskesi son derece kolay ve pratik yapımı ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yaş maya içerisinde bulunan oldukça zengin olan vitaminler ve mineraller sayesinde cildinize gerekli olan nemlendirmeyi, cildinizin tekrardan onarılması ve oluşan bakterilerden kurtulmak için yaş maya maskesi gayet iyi gelecektir. Ayrıca oluşan kırışıklıklar izlerini azalmasını sağlayacak ve cildinizin yağ oranını eşit bir seviyede olmasını sağlayacaktır.

Yaş maya maskesi sadece cildiniz bu rahatsızlıklardan kurtarmaya kalmayıp oluşan cilt hastalıklarına da doğal ve sağlıklı olarak tedavi yöntemi oldukça faydalıdır.

Cildi Yenileyen Yaş Maya Maskesi

Cildiniz nem oranının az olması nedeniyle yorgun düşmüş, kuru görünen ve solgun olan cildinize oldukça yararlı olacaktır nem sağlayacaktır. Yapılışı kolay ve pratiktir. Yarım yemek kaşığı yoğurdu bir kasenin içine koyun ve üzerine yarım yemek kaşığı yaş maya ilave edin ve bunları iyice karıştırın. Hazırladığınız maskesi göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde masaj yapar gibi dairesel hareketlerle yüzünüzde sürün. 30 dakika yüzünüzde bekletin ve 30 dakika sonunda yaptığınız bu maskeyi ılık su ile yüzünüzü temizleyerek çıkartın.

Kuru Ciltler İçin Maya Maskesi

Eğer cildiniz çok kuru ise maya maskesi tam size göre, kuruyan cildinizi nemlendirme açısından oldukça yararlı gelecektir. Bu maskenin yapılımı oldukça basit ve kolaydır. İlk olarak bir kabın içine tatlı kaşığı kadar yaş mayayı koyun üzerine 1 yemek kaşığı sütü ve 1 tatlı kaşığı balı da ilave edin. Daha sonra bunları krem kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Hazır olan bu maskeyi yüzünüze hassas dokunuşlarla göz ve dudak bölgesine değmeyecek şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. 20 dakika bekletip daha sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

Yağlı Ciltler İçin Maya Maskesi

Eğer cildiniz aşırı yağlı ise maya maskesi fazla yağı emecektir kapanmış olan gözeneklerini açmada fayda sağlayacaktır. Bu maskeyi düzenli bir şekilde devamlı olarak kullanırsanız cildinizin yağ oranını eşit bir seviyeye getirecektir ve ayrıca sivilce tedavisi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Bu maskenin yapılışı için öncelikle bir kasenin içine 1 yemek kaşıgı yaş mayayı koyun ve ardından 7-8 damla limon suyunu ilave edin. Daha sonra göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Sivilceler İçin Maya Maskesi

Maya maskesi sivilce tedavisi için de oldukça etkili doğal bir yöntemdir. 1 yemek kaşığı mayayı bir kasenin içine koyun içine 3 damla çay ağacı yağı, 5 damla limon suyu ve 2 tatlı kaşığı sirke de ekleyerek karıstırın. Daha sonra sivilcelerin üzerine uygulayarak 15 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

 

Etiketler