Yaşlanma Karşıtı Salatalık Maskesi

Yazar Yorum Yap 762
Yaşlanma Karşıtı Salatalık Maskesi

Yaşlanma Karşıtı

Salatalik vücudumuza oldukça faydalı olduğunu ve sofralarımızdan eksik olmadığını biliyoruz. Sadece vücudumuza değil cildimiz içinde oldukça faydalıdır.

İstediğiniz zaman anında bulunabilen fiyatı da pahalı olmayan ve maske yapımı için oldukça kolay, basit ve pratik olan tamamen doğal ve sağlıklı cildinize zarar vermeyecek ve tamamen cildinize oldukça yararlı olacak bir maskedir.

Salatalık maskesi yüzünüzde gerekli olan nemlendirmeyi ve cildinize besleyici bir etki yaratmak için salatalık maskesi oldukça etkili olacaktır. Salatalık içerisinde bulunan zengin vitaminler sayesinde akne ve güneş yanığı oluşan cildinize oldukça yararlı gelecektir.

Ayrıca içerisinde bulunan diğer vitamin ve mineraller sayesinde de cildinizi gençleştirici ve oluşan kırışıklıkları önlemek amacıyla oldukça faydalı gelecektir. Bu maske tarifini son zamanlarda özellikle kadınların daha çok tercih ettiği evde kolaylıkla ve cildinize yararlı olduğu için oldukça fazla uygulanan maske yöntemidir. Salatalık cildinize gerekli olan nemi sağlayacaktır. Ayrıca vücudunuza C vitamini sağlayacaktır. C vitamininde bulunan antioksidan sayesinde cildinizin gençleştirmeye ve temiz olmasını sağlar. Ayrıca gözünüzün altında oluşan morlukları yok etmek için oldukça etkilidir. Salatalık maskesi cildinizin yaşlanmaması için yapılan bu maskenin içerisine aloe vera, limon suyu ve gül suyu da eklenebilir. Aloe vera hücrelerin yenilenme görevini sağladığı için cildinizi yaşlanmaya karşı etkisi oldukça fazladır. Ayrıca aloe vera cildinize gerekli olan nemi sağlayacaktır. Limon suyu ve gül suyu cildinize gerici ve antioksidan sağlamasıyla cildinize çok iyi gelecektir.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır

Mutfak robotunun içine yarım boy salatalığı küçük küçük doğrayın bunların üzerine 2 yemek kaşığı aloe vera jelini de ekleyin. Daha sonra yarım tatlı kaşığı biraz limon suyunu dökün. Mutfak robotunu çalıştırın bu malzemeler iyice krem kıvamına gelecek şekilde çalıştırmaya devam edin. Yeterli kıvama geldikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Göz ve dudak çevresine değmeyecek şekilde yüzünüze ve boynunuza sürebilirsiniz. Sürdükten 20 dakika sonra bu maskeyi ılık suyla yüzünüzden temizleyin. Salatalık maskesini haftada düzenli bir şekilde 2 kere uygulamanız önerilir. Düzenli olarak kullanıldığında zaten yüzünüzde olan kırışıklıkların azaldığını yaşlanmayı geciktirdiğini anlayacaksınız.

Maske Yapımı İçin Öneriler

Eğer evinizde mutfak robotu yoksa bu malzemeleri bir kasenin icine koyup çatalla da karıştırabilirsiniz. Aloe vera jeli taze olmasına dikkat edin. Hazırladığınız bu maskeyi cildinize daha da nemlendirmesini istiyorsanız içine 1 tatlı kaşığı bal da ilave edebilirsiniz.

Salatalık vücudunuzun ihtiyacı olan suyu kazandırmak için oldukça etkilidir. Salatalığı tüketerek de cildinizin daha sağlıklı ve daha dinamik görünmesini de sağlayabilirsiniz. Aloe vera yapılan araştırmalara göre bulunan özellikleri sayesinde cildinizde oluşan kırışıklıkları yok ederek daha esnek bir cilt oluşumunu sağladığı gözlemlenmiştir. Aloe vera jelini kullanmadan önce son kullanım tarihinin geçmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer bu malzemelerin herhangi birine karşı alerjiniz var ise bu maskeyi cildinize kullanmamanız gerekir.

 

Etiketler
Sonraki konu »