Yumuşak Eller İçin 10 Doğal Maske

Yazar Yorum Yap 1.131
Yumuşak Eller İçin 10 Doğal Maske

Yumuşak Ellere Sahip Olmak

Ellerimizi hergün bir yerlere sürüyoruz. Sürdüğümüz içinde birçok bakteriyi almış oluyoruz. Elimiz hergün çeşit çeşit nedenlerden dolayi darbe alıyor daha sonra elimizde yaralar kirlilikler oluşuyor. Yumuşaklığını yitiriyor daha sert ve yaşlı ellere sahip oluyoruz. Bu olumsuzluklara karşı doğal ve sağlıklı yollardan maske yaparak elinizin yumuşaklığını ve gençleştirmeyi tekrardan sağlayacaksınız.

1. Scrub Maskesi Yapımı

Bu scrub ellerinizi yumuşatmak için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Şekeri avucunuzun içine koyarak diğer elinizlede zeytin yağını birkaç damla dökün. 2 elinize de birbirine sürün ve ovalayın. Ardından scrub alıp ellerinizi 1 dakika boyunca ovalayın. Ovalama bittikren sonra 1 dakika kadar bekledikten sonra elinizi yıkayın. Yumuşama etkisini fark edeceksiniz.

2. Gliserin Ve Gülsuyu İle El Yumuşatma

Bu 2 malzeme ellerinizde olan darbeleri kiri ve yaraları onarma görevi görecektir. 1 kasenin içinde 1 çay kaşığı limon suyu üzerine 1 yemek kaşığı gliserin ve daha sonra 4-5 damla gül suyunu dökün ve karıştırın. Ellerinize sürün 15 dakika bekletin. Bu tarifi günde 2 defa yapabilirsiniz.

3. Vazelin Ve Çorap İle Gece Tedavisi

Vazelinin elleriniz için yumuşatma etkisi gösterdiğini biliyoruz. Gece uyumadan elinizin içine biraz vazelini alıp iki elinizle iyice ovalayın daha sonra elinize bir çorap geçirip gece boyunca böyle uyuyun sabah uyandığınızda ellerinizin yumuşadığını hissedeceksiniz.

4. Limon İle Daha Yumuşak

Eller Bir limonu ortadan ikiye kesin. Limonun üzerine yarım çay kaşığı şeker ilave edin. Ve limonları ellerinize sürün. Bu tarif ellerinizin yumuşamasını ve bakterileri öldürmek için fayda sağlayacak.

5. El Yumuşatıcı Karbonat Maskesi

Karbonat ellerinizin yumuşamasını ve yaşlanmış, darbe yemiş ellerinizin yeniden gençleştirme ve onarma görevi görür. Bir kasenin içine 2 çay kaşığı limon suyu üzerine 2 çay kaşığı bal koyun daha sonra bunların üzerine 2 çay kaşığı karbonat da ekleyin ve karıştırın. Bunlari 1 dakika boyunca elinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra yıkayın.

6. Hindistan Cevizi Yağı İle Masaj

Hindistan cevizi yağını ellerinizin üzerine masaj yapar gibi uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra yıkayın.

7. Ilık Süt İle İpek Kıvamında Eller

Bir kasenin içine ılık sütü dökün daha sonra elinizi bu kasenin içine koyun. 5 dakika içinde kaldıktan sonra çıkarın. Bu tarif ipek gibi yumuşak eller için oldukça etkilidir.

8. Yumuşak Eller İçin Patates Maskesi

2 adet patatesi haşlayın ve ezin ve üzerine 1 çay kaşığı gliserin ekleyin daha sonra 1 çay kaşığı badem yağını ekleyin karıştırın. Elinize sürün ve 1 saat bekletin ve yıkayın.

9. Elastik Eller İçin Beyaz Sirke

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı sirkeyi su ile karıştırıp. Daha sonra ellerinizi içine sokun ve 10 dakika bekleyip. Daha sonra yıkayın.

10. Zeytin Yağı

Biraz zeytin yağı ve yulaf karıştırın daha sonra ellerinize sürün. 15 dakika bekleyin ve temizleyin. Bu tarif ellerinizin yumuşaması için ve ölü derileri temizleyecektir.

 

Etiketler