Yüzdeki Tüyler İçin Maske

Yazar Yorum Yap 1.070
Yüzdeki Tüyler İçin Maske

Yüzdeki Tüyler

Sevmediğimiz bu tüyler vücudunuzun hangi bölgesinde çıkarsa çıksın oldukça kötü bir görüntü verir. Bu tüylerin çıkma sebeplerinden en büyüğü hormonun sebepleridir.

Her insana göre değişiklik kazanan bu hormonlar sayesinde daha hızlı çıkan, uzayan ve istemediğimiz bölgelerde çıkabilir. Bunları temizlemek için uyguladığınız yöntemler temizlemekle kalmayıp daha çok çıkmasını sağlayabilir.

Yüzdeki çıkmasından hoşlanmadığımız ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz maske yöntemleri oldukça yararlı doğal ve sağlıklı olacaktır. Düzenini bir şekilde uygulayıp kullanıldığında tüylerin azalmasına olukça etkili olduğunu göreceksiniz.

Leblebi Tozu Maskesi Yapımı

Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı leblebi tozunu koyun üzerine 1 yemek kaşığı süt kreması ve 2 çay kaşığı süt de ekleyin son olarak 1 çay kaşığı zerdeçal da ekleyip bunları iyice krem kıvamına gelecek şekilde sürekli karıştırın.

Yeterli krem kıvamına gelince göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 20 dakika bekleyin bir duş lifiyle beraber ılık su ile maskeyi yüzünüzden kaldırın. Çıkan tüylerden tam anlamı ile yok olması için bu tarifi haftada 2-3 kez yapın. Temizlenen tüylerden sonra cilt renk tonunda açılma olacaktır.

Mısır Unu Maskesi Yapımı

Bir kasenin içine 1 çay kaşığı mısır ununu koyun üzerine 1 tane yumurtanın akını dökün daha sonra 1 çay kaşığı toz şeker koyup bunları karıştırın.

Krem kıvamına geldikten sonra göz ve dudak bölgesine sürmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 20 dakika bekletip ılık su ile yüzünüzden kaldırın. Bu maskeyi haftada 2 kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

Şeker Maskesi Yapımı

Bir kasenin içine 2 çay kaşığı kadar toz şekeri koyun üzerine 1 çay kaşığı bal da ekleyin ve son olarak 1 çay kaşığı su ekleyin. Bu malzemeleri ocağa koyup ısıtarak koyu renk haline gelecek şekilde hepsini iyice karıştırın. Daha sonra soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra tüylerin olduğu yere sürün ve sürdükten sonra çekin.

Zerdeçal Kürü Maskesi

Bir kasenin içine 2 yemek kaşığı zerdeçal koyun daha sonra üzerine biraz süt ekleyin daha sonra bunları iyice karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra yüzünüze sürün.

15 dakika bekledikten sonra su ile kaldırın. Bu tarifi haftada bir kez düzenli olarak yaparsanız tüylerden kurtulabilirsiniz.

Bal Ve Limon Maskesi

Bir kasenin içine 1 yemek kaşığı bal koyun daha sonra 1 tatlı kaşığı limon suyunu ilave edin. Koyduğunuz bu malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra rahatsız olduğunuz tüylerin üzerine uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra temizleyin.

Bu tarifin içerisinde limon suyu olduğundan dolayı cilt renk tonunu açar ve rahatsız olduğunuz tüylerden kurtulabilirsiniz. Haftada bir kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.

Nane Çayı Tüketerek Tüylerden Kurtulun

1 su bardağı kaynamış su ve 1 çay kaşığı kurumuş naneyi bardağın içine koyun. Bardağın üzerini örtün 10 dakika bekletin ve demlenen naneyi için bu tarifi her gün iki kez içerseniz sevmediğiniz tüylerden kurtulabilirsiniz.

 

Etiketler