Zerdeçal Maskesi

Yazar Yorum Yap 1.083
Zerdeçal Maskesi

Zerdeçalın Cilde Yararlı

Zerdeçal cilde temas ettiğinde mikrop öldürücü özellikleri vardır. Sivilceleri sakinleştiriyor, lekeleri açıcı özelliği ve ten rengini açmaya yarar. Cildi daha sıkı bir hale getirir kapanmış gözenekleri açar ve temizler. Yüzünüzdeki göz altı morluklarından kurtulmanızı sağlar. Zerdeçal yüz bakım maskeleri içinde oldukça çok faydalı bir üründür ve son zamanlarda oldukça sık kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Zerdeçal içerisinde bulunan potasyum sayesinde nemin cildinize işlenmesinde kuru olan bölgelerinizi nemlendirmede oldukça etkilidir. Zerdeçal içerisinde bulunan magnezyum sayesinde de cildinizin geç yaşlanmasına ve cildinizin parmasina yardımcı olacaktır. Zerdeçal içerisinde bulunan kalsiyum sayesinde cildinizin en üst tabakasını düzenler.

B6 vitamini ile hücrelerin daha sağlıklı bir şekilde oluşmasını sağlar. Zerdeçal cildinizi daha canli daha genç ve daha coşkulu gösteren bir cilt için zerdeçal maskesini denemenizi öneririz. Zerdeçal maskesi genellikle hindistan da kullanılan maskedir ama son zamanlarda ülkemizde de çok yaygın olmaya başlamıştır.

Zerdeçal maddesini yaptıktan sonra içinde bulunan vitaminler sayesinde cildinizi oldukça çok nemlendirir, parlatır ve düzenli kullanıldığı sürece cildimizi gençleştirici etki gösterir. Zararı olmayan tamamen doğal ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir. Bu zerdeçal maskesini haftada düzenli olarak 2 kere kullanılması önerilir. Kullandıkça sivilcelerin solduğunu yüzümüzün ten renginin beyazladığını göreceksiniz.

Zerdeçalın Vücuda Olan Diğer Yararları

Zerdeçal başta hindistan olmak üzere birçok  asya ülkesinde yetişen tamamen doğal ve sağlıklı olarak bu ülkelerin tropik bölgelerinde oldukça fazla olarak yetişiyor. Bitkinin toprak altındaki toprak kökleri yumurta veya armut şekildedir. Acımsı bir tadı vardır. Bu bitkinin bu kadar etkili oluşunun önemli etkilerinden birisi uçucu yağlarının olması yapısındaki vitaminler ve fenol bileşikleridir. Zerdeçal içerisinde çok zengin vitamin ve mineral bulunmasi bu bitkiyi oldukça etkili ve vucuda çok yararlı yapmasıdır.

Piyasada bu bitki parmak şeklinde kökü ve toz halinde satılmaktadır. Zerdeçal, Alzheimer ve unutkanlığın baş düşmanıdır. Zerdeçal soğuk algınlığına ve astım hastalığına çok iyi gelir. Zerdeçal kullanıldığında hazmı kolaylaştırır ve aynı zamanda oluşan intihapları temizlememek için birebirdir. Vücutta biriken zehirli maddeleri atar çok faydalı bir bitkidir.

Haricen deri rahatsızlıklarında tedavi yöntemi olarak kullanılır. Karaciğer hastalıkları, sarılık ve vereme karşı çok faydalıdır. Kalp ritim bozukluklarının düzenlemesini sağlamaktadır. Kolestrolü düşürür. Zerdeçal iyi bir aktioksidandir. Karaciğeri güçlendirir içindeki toksinleri atilmasinda yardımcı olur. Zerdeçal kanserle tedavi olarak oldukça yararlıdır. Zerdeçal vücuda cilde oldukça çok yararlı zerdeçal resmen mucizeler yaratır.

Maske Yapımı

Kasenin içine 1 kaşık bal yarım kaşık zerdeçalı bal ile birleştirin daha sonra yarım kaşık un, birkaç damla badem yağını ve yarım kaşık yoğurt dökün bunların hepsini karıştırın. Göz ve dudak çevresine değmeyecek şekilde yüzünüze sürün 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve durulayın. Daha sonra cildinizde olan yumuşaklığı sıkılaştığını hissedeceksiniz.

 

Etiketler