Zyban Sigara Bırakma İlacı, Kullanıcı yorumları, Şikayetler, Etkili mi ?

Yazar 1 Yorum 11.360
Zyban Sigara Bırakma İlacı, Kullanıcı yorumları, Şikayetler, Etkili mi ?

Zyban sigara bırakma ilacı doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaç olup son dönemlerde bir hayli popüler olan bir ilaçtır. Sigarayı bırakmak için doktorunuza başvurduğunuzda ve doktor tarafından sizlere bu ilaç önerildiğinde var olan hastalıklarınızın bu ilaçla nasıl bir etki alabileceğini de öğrenmelisiniz.

Zyban Nedir?

Zyban sigara bırakma ilacıdır. Bu ilaç kesinlikle doktorlar tarafından tavsiye edilmesi gerekir. Çünkü bu ilacın sigara bırakma hikayesi son derece ilginçtir. Başta anti depresan ilacı olarak üretilen bu ilacın sigarayı bırakmasında etkili olduğu görülünce artık sigara bırakma ilacı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle sigarayı bırakmak isteyenlerin bu ilacı doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanmaları son derce önem arz etmektedir.

Zyban Sigara Bırakma İlacı
Zyban Sigara Bırakma İlacı

Zyban Yan Etkisi Var Mı?

Zyban ilacının kullanma prospektüsüne ve Zyban kullananların yorumlarını göz önünde bulundurduğumuzda bu ilacın hiçbir şekilde, şiddetli bir yan etki yaptığının mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Lakin önceleri anti depresan olarak kullanılan bu ilaç bazı durumlarda uyku bozukluklarına yola açabilmektedir. Yaşanan bu durumda sigarayı bırakmanın vermiş olduğu deformelerin de etkisinin olduğunu söylemek mümkündür.

Zyban Yan Etkisi Var Mı
Zyban Yan Etkisi Var Mı

Zyban yan etkileri arasında en sık görülen durumlar arasında ağız kuruluğu ve libido artışı gibi durumlar da yer alır. Her ne kadar yan etkisi olan bir ilaç görünümünde olsa da ciddi bir yan etkisinin bulunmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Zyban Nasıl Kullanılır?

Zyban nasıl kullanılır konusunda geçmeden önce Zyban’ın nasıl kullanılmaması gerektiğine kısaca değinmek gerekir. Zyban sigara bırakma ilacı kesinlikle aşırı dozda veya yoğun bir şekilde kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Bu ilacı kullanırken ölçüyü kaçırmak çok ciddi yan etkilere sebebiyet verebilir.

Sigara bırakmak için Zyban kullanımı ilk dönemler de doktorlar tarafından azar azar kullandırılır. Sonraki alışma süreci ile birlikte doz arttırması kademeli olarak gerçekleşir. Sigara bırakma ilacı, alkol kullanımında çok fazla önerilmez. Bu nedenle eğer alkol kullanımı var ise doktorunuza bunu iletmeniz sizleri ciddi zararlardan koruyacaktır.

Zyban Gerçekten Etki Eder Mi? Kullanıcı Yorumları

Zyban kullanımı sırasında bazı ufak tefek sıkıntıların yaşanması muhtemeldir. Ancak yüksek tansiyon ve kalp-böbrek-damar ve şeker rahatsızlığı olanlarda bu ilacın kesinlikle kullanılmaması gerekir.

Son dönemlerin sigara bırakma ilacı olarak birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Zaman içerisinde kullanımı ile birçok kişi sigarayı bırakmanın ötesinde sigaradan nefret edecek hale gelmiştir.  Bununla birlikte Zyban gerçek etki bekliyorsanız, doktor tavsiyesi altından kademeli olarak kullanmanız son derece önemlidir. İlk başlarda sigara kullanımını ve sigara ihtiyacını çok az hissedeceğiniz bu ilacın düzenli kullanılması ile birlikte sigarayı tamamen bırakabilirsiniz.

Zyban Devlet Öder Mi?

Sigara bırakma ilacı şu an için SGK kapsamında ödenen bir ilaç değildir ve reçete ile satılmamaktadır. Zyban devlet öder mi diye merak edenlere bunun cevabını verdikten sonra bu ilacı eczanelerden alabileceğinizin de altını çizelim.

1 Yorum

  1. 54 yaşındayım 35 senedir sigara içiyorum ve bırakmak istiyorum kalp kapagımda üfürme ve kalınlaşma var belok kullanıyorum birde troyit hastasıyım levetron kullanıyorum sigara bırakma hapı kullanabilirmiyim teşekkür